Tydzień z ekologią

23 kwietnia 2023 | kategoria: Z życia szkoły

W dniach 17-21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień z ekologią. Jego celem było kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska i uświadomienie zagrożeń wynikających z rozwoju cywilizacji. Każdy dzień był poświęcony innej problematyce ekologicznej. Uczniowie przychodzili do szkoły w strojach zgodnych z kolorem danego dnia.
Poniedziałek to Dzień Słońca – żółty. Tego dnia ogłosiliśmy konkurs na klasową gazetkę o tematyce ekologicznej.
Wtorek był Dniem wody – niebieski. W tym dniu uczyliśmy się jak oszczędzać wodę. Na korytarzu została wywieszona gazetka z hasłami poświęconymi tej tematyce.
Środa to Dzień roślin – zielony. W klasach pojawiły się wystawki wyhodowanych przez uczniów roślinek będących zdrowym dodatkiem do pożywienia.
W czwartek obchodziliśmy Dzień zdrowia – pomarańczowy. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali zdrowe śniadania, do których użyli wyhodowanych przez siebie roślin.
Piątek to Dzień Ziemi – brązowy. Tydzień z ekologią zakończyliśmy apelem, na którym uczniowie klas ósmych zaprezentowali program i prezentację podsumowującą tematykę kolejnych dni. Zostały też wręczone dyplomy dla klas, które wykonały najciekawsze gazetki ekologiczne. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa 3b, natomiast klasy 1a, 1b, 2a i 3a otrzymały wyróżnienia. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa 8c.

Najnowsze wpisy:
Inauguracja roku sportowego 2023/24
1 października 2023| Sport Z życia szkoły
29.09.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach nastąpiła inauguracja roku sportowego 2023/24 oraz podsumowanie roku sportowego 2022/23. W [...]
Europejski Dzień Języków Obcych
1 października 2023| Z życia szkoły
W tym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji najmłodsi uczniowie poznali symbole charakteryzujące [...]
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
30 września 2023| Z życia szkoły
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”Wisława Szymborska 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content