ŚWIETLICA SZKOLNA
rok szkolny 2023/2024

Świetlica funkcjonuje zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Świetlicy Szkolnej. Świetlica przeznaczona jest dla uczniów dojeżdżających oraz uczniów, którzy ze względu na  czas pracy rodziców (opiekunów) lub organizacji dojazdu do szkoły, muszą dłużej przebywać  w szkole, a także dla innych uczniów za zgodą Dyrektora. Opieką wychowawczą zostają objęci również uczniowie skierowani do świetlicy z powodu nieobecności nauczyciela oraz dzieci, które nie chodzą na lekcję religii.

Rodzice uczniów uczęszczających do świetlicy zobowiązani są do wypełnienia karty zapisu do świetlicy szkolnej.

ŚWIETLICA CZYNNA OD 7:00 DO 17:00
(od poniedziałku do piątku)

CELEM  NASZEJ  ŚWIETLICY JEST:

• Zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiającej  wszechstronny  rozwój   osobowości.
  • Organizowanie zespołowej nauki. Wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i  udzielanie pomocy w odrabianiu zadań domowych.
  • Kształtowanie właściwej postawy społeczno-moralnej oraz nawyków kultury życia  codziennego.
  • Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie wolnego czasu, wyrabianie  nawyków  kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy na świeżym powietrzu.
  • Prowadzenie współpracy z rodzicami, wychowawcami klas, a także pedagogiem  szkolnym  celem  rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.
  • Rozwijanie zamiłowań, zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  • Organizacja konkursów tematycznych.
  • Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas pobytu w świetlicy.

W NASZEJ ŚWIETLICY PROWADZIMY TAKIE ZAJĘCIA JAK:

• Zajęcia muzyczno-terapeutyczne
  • Zajęcia plastyczno-techniczne
  • Sportowo–zabawowo–gimnastyczne
  • Zajęcia językowe (zabawy z językiem angielskim)
  • Zajęcia matematyczno-zabawowe
  • Zajęcia czytelniczo-medialne
  • Zajęcia z robotyki
  • Zajęcia warcabowe
  • Gry stolikowe
  • Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii w świetlicy i stołówce szkolnej.

Opłata za obiady za miesiąc

(klasy 1-8)

Cały obiad – 18 dni x 6 zł = 108 zł

Zupy – 18 dni x 3 zł = 54 zł

*********

Prosimy o kontakt telefoniczny przed dokonaniem opłaty

w celu ustalenia liczby odliczeń, za zgłoszone nieobecności dziecka na obiedzie.

************

Płatność do 10-go każdego miesiąca !!!

Osobiście lub przelewem

Płatności gotówką przyjmowane będą

do godziny 14:30

Prosimy o terminowe wpłaty.

Nr konta: 09 1240 2715 1111 0000 3272 5456

(imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc)

Telefon do kontaktu: 698 884 283