Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

1 października 2021 | kategoria: Z życia szkoły

29 września 2021 r. to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w naszej szkole jest już obchodzony po raz piąty. Święto to wypada w dzień urodzin znanej i wybitnej polskiej pisarki Janiny Porazińskiej. Autorka wiele książek napisała właśnie z myślą o dzieciach.
Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak wiadomo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać i rozwija zdolność koncentracji. Dzięki książkom nabiera chęci do poznawania świata i poszerza swoje zainteresowania. Książki również rozwijają wyobraźnię i poszerzają słownictwo, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.
Uczniowie klas trzecich zaprezentowali bohaterów ze znanych dzieciom bajek, a uczniowie z naszej szkoły czytali głośno wybrane fragmenty z baśni. Nie zabrakło Kopciuszka, Czerwonego Kaptura, Olafa, Smerfów, Baby Jagi, Pszczółki Mai, Śnieżki, Królowej Śniegu i Smoka Wawelskiego. Przedstawienie rozpoczęło się i zakończyło piosenkami pana Andersena.
Pamiętajmy jednak, że głośne czytanie to motyw przewodni tego święta, jest więc wspaniała okazja, by budować więzi i spędzić wspólnie czas z książką w domu. Zachęcamy, by rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo czytało najmłodszym domownikom już od dziś i to codziennie.

Dzien-Glosnego-Czytania-19

Zdjęcie 1 z 24

Najnowsze wpisy:
21 września 2023| Z życia szkoły
Dnia 20 września uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa udali się na do Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w zajęciach kreatywnych [...]
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap miejski
20 września 2023| Sport
19 września na stadionie miejskim OSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe – etap miejski.Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content