Dzień bibliotekarza

7 maja 2021 | kategoria: Biblioteka Z życia szkoły

Z okazji Dnia Bibliotekarza w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z kl. 1a i 1b na temat etapów powstawania książki. Panie bibliotekarki przybliżyły dzieciom wiedzę na temat książki oraz wyjaśniły czynności, jakie wykonuje się na każdym etapie powstawania książki od rękopisu do wydania skończonej książki. Zajęcia urozmaicone były rozsypanką wyrazową oraz zagadkami. Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w rozmowach na temat czytania i uzyskanej wiedzy o książkach. To były lekcje edukacyjne, a zarazem zachęcające do korzystania z bibliotecznych zbiorów książkowych.

W tym dniu również uczniowie klasy 2a wykonali piękne prace plastyczne pt.” Postacie z lektur”. Uczniowie klasy 2b wspólnie przeczytali omawianą lekturę „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Przygody małej owieczki nauczyły ich, że każdego należy kochać i szanować, jakim jest.

Uczniowie klas 3 wykonali zakładki do książek. Uczennice zawitały do zerówki i przeczytały dzieciom ulubioną baśń. Zaprezentowały fascynującą Książkę z Dziurą. Miłą niespodzianką była wielka laurka z życzeniami od uczniów klas trzecich.

Dziękujemy za wspaniale przeżyty dzień z Wami drogie dzieci!

dzien-bibliotekarza-1

Zdjęcie 1 z 14

Najnowsze wpisy:
21 września 2023| Z życia szkoły
Dnia 20 września uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa udali się na do Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w zajęciach kreatywnych [...]
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap miejski
20 września 2023| Sport
19 września na stadionie miejskim OSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe – etap miejski.Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content