Diecezjalny Dzień Młodzieży

16 września 2022 | kategoria: Z życia szkoły

Posłani w pokoju Chrystusa” – pod tym hasłem,  14 września w Drohiczynie, odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na którym spotkało się niespełna 2500 młodych, którym towarzyszyli ich katecheci i wychowawcy z bp. Piotrem Sawczukiem. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie kl.8a i b z opiekunami s. Katarzyną Chmielnicką o p. Agnieszką Domańską.  Było dużo spotkań wśród młodych, tańców, śpiewu  po których konferencję  wygłosił Michał PAX Bukowski – lider zespołu Muode Koty.  Swoim świadectwem życia chciał dać młodym  nadzieję na to, że z Chrystusem  wszystko jest możliwe.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Pasterz naszej diecezji z radością powitał tak wielu młodych i podziękował za przybycie, młodzieży oraz wychowawców i katechetów, do Drohiczyna. Ks. biskup przywołał historię krzyża i zachęcał by każdy z młodych, zamiast uciekać, wziął swój krzyż, bo on  jest na miarę naszych sił i prowadzi do pokoju.

Po Mszy Św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka  kapłana i rapera, który przez swoja muzykę ewangelizuje młodzież. Spotkanie zakończył się wspólnym posiłkiem w ogrodach seminarium.

s. Katarzyna Chmielnicka

Najnowsze wpisy:
21 września 2023| Z życia szkoły
Dnia 20 września uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa udali się na do Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w zajęciach kreatywnych [...]
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap miejski
20 września 2023| Sport
19 września na stadionie miejskim OSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe – etap miejski.Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content