20 lat wzruszeń …

13 kwietnia 2024 | kategoria: Z życia szkoły

        W piątek 12 kwietnia 2024r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 20-lecia Grupy Teatralnej „Kacperek” – dumy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Z inicjatywy założycielki i instruktorki grupy – Urszuli Danielskiej – do wspólnego świętowania zostali zaproszeni wszyscy obecni i byli „Kacperkowicze” oraz Przyjaciele „Kacperka”,  którzy przez minione lata wspierali artystów. Od początku istnienia, grupa rozkochała w teatrze 280 uczniów „Czwórki”, którzy wspólnie stworzyli 37 przedstawień. 32 z nich (w tym 9 monodramów) – brały udział w konkursach i przeglądach teatralnych na szczeblu: powiatu, regionu, województwa, kraju, a nawet trzykrotnie w imprezach międzynarodowych. W ciągu 20 lat aktorzy zdobyli łącznie 118 nagród. Indywidualnie najwięcej otrzymali: Natalia Piwko i Jan Kraska.

    Taki kawał historii zasługuje na celebrację, dlatego dyrektor szkoły – p. Magdalena Bonisławska oraz cała społeczność „Czwórki”- dołożyła wszelkich starań, aby dzień jubileuszu był wyjątkowy, wszystko wspaniale dopięto organizacyjnie. Już od progu gości witała uśmiechnięta ekipa, wręczająca okolicznościowy folder i upominek, a „Kacperkowicze” przeprowadzali zaproszonych wzdłuż pięknej wystawy zdjęć z 20 lat artystycznej działalności grupy.

       Uroczystość rozpoczęła piosenka „Teatr uczy nas żyć” w wykonaniu absolwentów: Natalii Głowacz i Jana Kraski oraz Alicji Ostromeckiej. Zebrani  mieli okazję również podziwiać najmłodszych aktorów z grupy „Mini – Kacperek” w spektaklu „Porcelanowe szczęście”. Towarzyszyła im Weronika Grochowska, która 13 lat temu grała w tym przedstawieniu rolę Fleur. Artyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Instruktorka grupy zaprosiła uczestników do obejrzenia filmu, powstałego z wybranych fragmentów „Kacperkowych” przedstawień z całego dwudziestolecia. Była to sentymentalna podróż, która pozwoliła wszystkim jeszcze raz przeżyć niezapomniane chwile.

       Komentując zaprezentowany film, założycielka grupy nie kryła wzruszenia. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że doskonale pamięta wszystkie przygotowane przedstawienia oraz każdego aktora, a także liczne przygody, które stały się ich wspólnym udziałem. Szczególnie miła była dla niej obecność aktorów pierwszego składu „Kacperka”. Wspomniała, że doskonale pamięta próby, występy, emocje, stres, wyczekiwanie na ogłoszenie wyników i ogromną radość, kiedy wszystko się udawało. Stwierdziła, że to jest wartość dodana do jej pracy, ten szczególny rodzaj emocji, a ona, dzięki artystom, każdego roku miała motywację do tworzenia nowych rzeczy. Przyznała, że to, co zrobiła wspólnie z uczniami przez 20 lat, to był ogrom pracy. Dodała też, jak jest szczęśliwa, że los postawił na jej drodze właśnie takich zdolnych uczniów, którzy zaufali jej na tyle, aby dać się pokierować w tym magicznym świecie.

         O pracy p. Danielskiej bardzo ciepło wypowiadali się wszyscy Dyrektorzy „Czwórki”. Obecna p. Dyrektor uhonorowała instruktorkę specjalną Nagrodą Dyrektora, która była bardzo miłym zaskoczeniem dla obdarowanej, tak samo jak ilość podziękowań i kwiatów od gości. Docenieni zostali również młodzi aktorzy, którzy otrzymali prezenty od przedstawicieli Organu Prowadzącego szkołę.

      Miłym akcentem uroczystości było losowanie dwóch nagród otrzymanych przez grupę na Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym w Płośnicy. Wyznaczona do losowania Kornelka Mazurczak – najmłodsza uczestniczka „Kacperka” – miała wyjątkową rękę i za jej przyczyną dwie wielkie, pluszowe żaby trafiły do Niny Musiatowicz (z obecnego składu grupy) i Michała Wierzbickiego (z pierwszego składu grupy). Nie zabrakło też tańca -„Belgijki” w wykonaniu chętnych gości. Po tanecznym wysiłku, wszyscy udali się na poczęstunek. Spotkaniu towarzyszyły wspomnienia, oglądanie zdjęć i wzruszenia. To był cudowny wieczór w gronie wspaniałych ludzi.

          Na koniec p. Urszula Danielska w  imieniu  wszystkich artystów, którzy w ciągu 20 lat należeli do Grupy Teatralnej „Kacperek” i „Mini – Kacperek”, złożyła podziękowania ludziom, bez których, jak dodała, to wszystko by się nie udało, którzy pracowali na wspólny sukces grupy:

– Wszystkim życzliwym Dyrekcjom „Czwórki”: p. Kazimierzowi Wilczyńskiemu, p. Krystynie Księżopolskiej, p. Grażynie Skoniecznej, p. Grażynie Kaczmarczyk oraz p. Magdalenie Bonisławskiej – za bezgraniczne zaufanie, szczere wsparcie i wszelką okazywaną pomoc.

– Alicji Ostromeckiej – za głowę pełną niekończących się pomysłów, lekkie pióro i ciężką pracę przy tworzeniu większości scenariuszy do naszych przedstawień.

– Agacie Celińskiej i Marzenie Kisiel – za projekty kostiumów oraz piękne scenografie, które przenosiły nas do bajkowych światów.

– Hannie Grochowskiej i Alicji Ostromeckiej – za przygotowanie wokalne aktorów, polegające na wykrzesaniu z na pozór nieśpiewającej młodzieży – najzgrabniejszych nut.

– Waldemarowi Danielskiemu, Alicji Ostromeckiej, Mirosławowi Grochowskiemu, Szymonowi Grochowskiemu oraz Michałowi Ostromeckiemu – za dobór i tworzenie podkładów muzycznych do naszych spektakli.

– Szymonowi Grochowskiemu, Mirosławie Gierzyńskiej – Guzek, Katarzynie Kudelskiej – Tomczuk, Michałowi Ostromeckiemu, Krzysztofowi Danielskiemu oraz Bartoszowi Danielskiemu – za pomoc informatyczno – techniczną, projekt folderów do przedstawień oraz nagrywanie i fotografowanie spektakli.

– Wszystkim Nauczycielom, którzy z wyrozumiałością podchodzili do naszej pasji teatralnej, opiekowali się nami podczas wyjazdów na przeglądy i konkursy i wspierali na każdym etapie.

– Rodzicom, Dziadkom i Rodzinom „Aktorów” – za włączanie się w przygotowania kostiumów teatralnych oraz elementów scenografii, towarzyszenie i pomoc podczas występów konkursowych (nawet kilkudniowych), a także wspólne przeżycia i emocje.

– p. Zdzisławie Florczuk, której pomysł – Kacperek – zwyciężył w plebiscycie na nazwę grupy teatralnej. 

– p. Beacie Marchel, która wymyśliła i zaprojektowała logo naszej grupy.

– Wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy realizować swoje marzenia i pasje, a szczególnie: Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu „Czwórki”, Organowi Prowadzącemu szkołę, za wsparcie finansowe oraz p. Marcinowi Celińskiemu za użyczanie sceny w Sokołowskim Ośrodku Kultury na potrzeby naszej grupy.

– Piotrowi Przywózkiemu – „Kacperkowiczowi”, który doskonale sprawdził się w roli DJ.

– p. Agnieszce Bierdzińskiej, która uwieczniła nasze wydarzenie na pięknych zdjęciach.

Najnowsze wpisy:
5 grudnia 2024| Sport
Pierwszaki udały się dziś do Zespół Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, gdzie wzięły udział w spotkaniu z cyklu [...]
5 grudnia 2024| Konkursy
Sukcesy naszych uczniów w zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Sokołowskiego.Dnia 04.12.2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie zwycięzców w [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content