Wycieczka klas V b, VI a, VII b i VI b

25 września 2021 | kategoria: Wycieczki

14 września 2021 r. wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Z 45 uczniami z klas V b, VI a, VII b i VI b pojechali także nasi wychowawcy : p. Piotr Przeździecki, p. Małgorzata Grabowska, p, Anna Rostkowska i siostra Katarzyna Chmielnicka.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Szkołę Wrażliwości w Kapkazach. W odpowiedni klimat  wprowadzili nas aktorzy, którzy na podstawie świętokrzyskich bajek i legend odegrali krótkie przedstawienie – „Bajkę o diable i babie”. W ramach warsztatów, spotkaliśmy się z zielarką, poznaliśmy wiele gatunków dziko rosnących ziół, tworzyliśmy własne woreczki zapachowe; ze smakiem zjedliśmy własnoręcznie upieczone podpłomyki, a także lepiliśmy z gliny figurki zwierząt, które otrzymaliśmy na pamiątkę .

Wielką atrakcją naszego wyjazdu okazał się Bałtów. Spędziliśmy tam prawie cały dzień i naprawdę było co oglądać, np. JuraPark, Muzeum Jurajskie, prehistoryczne oceanarium, Polskę w miniaturze. Odwiedziliśmy Sabatówkę – dom czarownicy z Łysej Góry. Wszyscy uczestnicy na pewno zapamiętają także wizytę w Bałtowskim Zwierzyńcu – Parku Safari i spotkanie m.in. z lamami, danielami, wielbłądami, żubrami. Zwierzęta pasły się na łąkach, a my poruszaliśmy się oryginalnym, amerykańskim, szkolnym autobusem (szkoda, że nas takie żółte auta nie wożą do szkoły).  Dopełnieniem radości była wizyta w Parku Rozrywki, a tam szaleństwom nie było końca.

Musimy się oczywiście pochwalić zdobyciem najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich – Łysicy (614 m.n.p.m)  oraz Łysej Góry (594 m.n.p.m.). Spacer w Świętokrzyskim Parku Narodowym,  wspaniałe gołoborza, piękne jodły i buki, wizyta w kopalni krzemienia pasiastego oraz w średniowiecznej osadzie  na długo pozostaną w naszej pamięci.

Cieszymy się bardzo, że wycieczka się odbyła, ponieważ czekaliśmy na nią prawie 2 lata. Wszyscy  jesteśmy  bardzo zadowoleni, to były wspaniałe trzy dni, pełne ruchu na świeżym powietrzu, zabawy, ale i nauki.  Czekamy na kolejną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Maciej, Bartosz i Maksymilian z VI a

wycieczka-klas-V-b-VI-a-VII-b-i-VI-b-16

Zdjęcie 1 z 39

Najnowsze wpisy:
21 września 2023| Z życia szkoły
Dnia 20 września uczniowie klas: IIa, IIb i IIIa udali się na do Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w zajęciach kreatywnych [...]
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap miejski
20 września 2023| Sport
19 września na stadionie miejskim OSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe – etap miejski.Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content