Wycieczka do Warszawy- klasa II a i III b

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

Dnia 12 października  klasy II a i III b wzięły udział w wycieczce do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Klasa II a uczestniczyła w lekcji muzealnej „Król i jego dwór”. Uczniowie poznali postać ostatniego króla Polski, symbolikę insygniów oraz dowiedziały się, jak ważna jest zawsze umiejętność dobrego zachowania.

Klasa III b brała udział w lekcji „Portret Króla Jegomości”. Uczniowie rozpoznawali w Zamku różne rodzaje obrazów, sposoby ich malowania, poznali salę tronową, insygnia władzy królewskiej i symbolikę kolorów.

Po lekcjach muzealnych odbył się spacer po Rynku Starego Miasta. Dopisywała nam słoneczna, jesienna pogoda.

Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni oraz z nowymi umiejętnościami i wiedzą.

Wycieczka-do-Warszawy-klasa-II-a-i-III-b-2

Zdjęcie 1 z 15