Wycieczka do BOMBKOLANDII klas 2a i 3b

16 listopada 2021 | kategoria: Wycieczki

Dnia 16 listopada uczniowie klas 2a i 3b wybrali się na wycieczkę do Bombkolandii, jedynego miejsca, które łączy w sobie dwie wycieczki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja i wizytę w fabryce ozdób choinkowych.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – podczas którego dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać, by powstała bombka. Każdy uczeń próbował ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzał małą wzorcownię, gdzie wyeksponowane były wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

Malowanie bombek – dzieci otrzymały szklane bombki, które samodzielnie zdobiły za pomocą  brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczka dzieci zabrały do domu.

Poczta Świętego Mikołaja – dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, następnie wrzuciły je do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy, kto miał jakieś grzeszki na sumieniu, spisał je na czarodziejskiej kartce i wrzucił do czarodziejskiej skrzyni, która je  zniszczyła i wysłała w zapomnienie.

– Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – dzieci odwiedziły Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci oraz sprawdzaniu w swojej magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Miały również okazję porozmawiać z Mikołajem.

Na zakończenie w sklepiku Bombkolandii zakupiły różnorodne bombki, ozdoby bożonarodzeniowe oraz inne pamiątki.

Wycieczka-do-BOMBKOLANDII-klas-2a-i-3b-1

Zdjęcie 1 z 14

Najnowsze wpisy:
rekrutacja 2024-25
5 lutego 2024| Z życia szkoły
Zapraszamy do Czwórki!!! 🙂
13 kwietnia 2024| Z życia szkoły
        W piątek 12 kwietnia 2024r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 20-lecia Grupy [...]
12 kwietnia 2024| Konkursy
11 kwietnia w klasie 3 został rozstrzygnięty Klasowy Konkurs Ortograficzny. Wszyscy uczniowie biorący w nim udział, wykazali się wysokim poziomem [...]
11 kwietnia 2024| Z życia szkoły
09.04.2024r. uczniowie klas ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną i [...]
Wszystkie prawa zastrzeżone ⓒ 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim Polityka prywatności
Skip to content