Tabliczkowy zawrót głowy – czyli zabawa w mnożenie

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

Poznaliśmy już niecodzienne gry i zabawy z kartami matematycznymi Grabowskiego, które były idealnym połączeniem dobrej zabawy i nauki w jednym. Tym razem na zajęciach świetlicowych poznaliśmy zakręcone mnożenie „MATEMATYCZNY SPINNER”. Gra polega na tym aby zakręcić spinerem i zobaczyć co wypadnie. Podać właściwy wynik wylosowanego działania. Kiedy wypadnie pole „MILIONER” zakręć kołem ponownie, za właściwą odpowiedź uzyskamy, aż 5 punktów. Natomiast za wylosowanie pola „BANKRUT” tracimy 5 punktów. Każdy z nas posiada w domu już dawno zapomniane spinnery i oto w taki sposób można je wykorzystać i zachęcić dziecko do nauki tabliczki mnożenia i nie tylko. Dzieci chętnie uczestniczyły w takich zajęciach ale również własnoręcznie wykonana gra pt. „DOPASUJ MNOŻENIE”  sprawiła, iż mnożenie było dla dzieci dobrą zabawą.

W taki oto sposób utrwalamy sobie tabliczkę mnożenia.

A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na tabliczkę mnożenia?

Jeśli chcecie pobawić się z nami, zapraszamy!

Miłej i owocnej zabawy.

Kategorie: Świetlica