Noc w szkole klasy 3 b

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

W dniu 13/14 maja 2022 r. w naszej szkole ponownie odbyła się, tak długo oczekiwana przez dzieci Noc w szkole. Ta noc różniła się od poprzedniej, sportowej. Obecna noc, to były podchody po szkole połączone z Tajną Misją. Fabularna gra zagadkowa „Laboratorium Profesora Alberta” polegała na odnalezieniu 9 listów umieszczonych w różnych miejscach w szkole i rozwiązaniu znajdujących się tam zagadek i łamigłówek, aby zdobyć kod do sejfu. Obie grupy poradziły sobie znakomicie. Przekonały się, jak ważna jest współpraca w grupie. Uczniowie  wymieniali się pomysłami, słuchali siebie nawzajem, dzielili się zadaniami, zgodnie z zasadą, że drużyna to siła. Kod został odszyfrowany. Nagrodą były talony na wyjście z klasą na lody. Potem dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia z elementami fotobudki.

Po emocjonującej grze przyszedł czas na pizzę, którą zamówili rodzice. Potem uczniowie zagospodarowali się w swojej sali lekcyjnej, wcześniej  zamienionej w przytulny pokój do spania. Zostały wyświetlone dwa filmy: „Sonic. Szybki jak błyskawica.” i „Sąsiedzi”. W przerwie między seansami odbyła się bitwa na poduszki. 

Tego wieczoru i nocy szkoła tętniła życiem. Słychać było śmiech i gwar. A błyszczące oczy i rumieńce na policzkach zdradzały, że zabawa jest przednia. Z radością patrzyłam na swoich wychowanków, jak zgodnie i pomysłowo mogą spędzać czas. Rano dzieci rozeszły się do domów ze stwierdzeniem, że noc była za krótka i chcą powtórzyć ją na koniec roku szkolnego jeszcze w tej klasie.

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube