XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

1 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym, szczególnie dla matematyki – Królowej Nauk oraz dla matematyków. Obchodziliśmy tego dnia Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Każda osoba, która poprawnie wykonała kilka działań na mnożenie i dzielenie zdobywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ekspertami zostali nie tylko uczniowie poszczególnych klas, ale także pracownicy naszej szkoły, m.in. pani dyrektor 🙂 Gratulujemy!

Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube