Tydzień Kultury Europejskiej

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

Po raz kolejny w naszej szkole odbywa się Tydzień Kultury Europejskiej, mający na celu przybliżenie uczniom najważniejszych informacji na temat krajów europejskich. Z tej okazji bierzemy udział w akcji zorganizowanej przez Didacto Education pod hasłem „London week”, stworzonej z myślą o przybliżeniu faktów związanych z Londynem i jego niezwykłymi miejscami. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat tego miasta, o których niewiele z nas wie, a można już o nich przeczytać na wystawie umieszczonej w naszej szkole. Dziś pierwsze wyzwanie podjęli najmłodsi uczniowie, którzy wybrali się na wycieczkę po Londynie z dzielnym przewodnikiem Gaudio. Dzieci poznały najpopularniejsze miejsca i obiekty tego miasta oraz wykonały prace plastyczne. Klasa 4 natomiast zapoznała się ze zwyczajem picia herbaty o piątej po południu zwanym „Five o’clock tea” oraz zasadami jakie panują na dworze królewskim. Na kolejne relacje zapraszamy już niebawem.

Tydzień Kultury Europejskiej
Kategorie: Aktualności