„Trick or treat” – lekcja kulturowa

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

Halloween obchodzone jest tradycyjnie pod koniec października. 31 października rozpoczyna się świętowanie, zwykle połączone z przebierankami i różnymi zabawami. Szczególną popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. Najbardziej znaną tradycją są oczywiście zabawy w przebieranie. Uczestnicy zabawy najchętniej wybierają kostiumy związane z różnymi fantastycznymi postaciami np. na strój wróżki, elfa czy jakiegoś zwierzątka. W krajach anglojęzycznych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, niezwykle popularna wśród dzieci jest zabawa w tzw. cukierek albo psikus. Młodsi i starsi przemierzają tego dnia najbliższe okolice wyposażeni w koszyki i ciekawe kostiumy. Pukają do domów i proszą o cukierki. Jeśli ich nie otrzymają, mogą sprawić właścicielowi jakiegoś psikusa. Nasi uczniowie również zapoznali się z powyższą tradycja, przygotowując maski dyni czy kapelusz czarownicy (Halloween Mobile) wzbogacony o charakterystyczne postaci. Ponadto świetnie sprawdzili się śpiewając Halloweenową piosenkę. Dużo śmiechu i zabawy sprawiło im wcielanie się w role kowboja, baletnicy czy potworka. Poznawanie innych kultur to podstawa w edukacji naszych najmłodszych uczniów.
Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez Kacpra, Olega i Bartka z klasy 7c.

Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube