Tajemnica Krzyża

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

„Dlaczego? Dlaczego – wielu pyta – po co ten Krzyż? Dlatego, że Was Kocham- mówi przez wieki Jezus.”

W Wielki Wtorek  12 kwietnia odbyła się w naszej szkole inscenizacja wielkopostna. Uczniowie wcielili się w postacie biblijnych bohaterów czasów Jezusa, by zadać Mu dręczące przez wieki pytanie –  Dlaczego ten krzyż?  Dlaczego tyle cierpienia? Pytania trudne, w ostatnich tygodniach szczególnie  dotykające nas wszystkich… Jezus cierpiący, ale i zwycięski nad bólem i niesprawiedliwością mówi: „Nie bójcie się. Ja Jestem… z Wami”. Śpiewem, refleksją, strojami, muzyką  chcieliśmy przenieść Nas wszystkich w te Wielkie Dni, które są przed nami.  Uczniowie przyjęli to spotkanie w ciszy, refleksji i zadumie.

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim uczniom przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia radosnych świąt Wielkanocnych, obfitości błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego, obfitego  świętowania w gronie najbliższych i mokrego poniedziałku. Alleluja!

Kategorie: Aktualności

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube