ŚLUBOWANIE W CZWÓRCE

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

25 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści przygotowywali się do ślubowania od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyń: Ewy Sękal, Elżbiety Wilk. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, przyświecało jej motto „Otwiera się przed nami ciekawa księga życia…” Na początku dzieci zatańczyły poloneza. Występ ten został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonych gości. Następnie uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentując w ten sposób swoje przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Potem pani wicedyrektor Grażyna Kaczmarczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Po akcie pasowania wychowawczynie wręczyły swoim uczniom dyplomy. Pani wicedyrektor na ręce wychowawczyń przekazała legitymacje szkolne i upominki, które zostały wręczone dzieciom w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie z czwartych klas powitali w szkole młodszych kolegów i koleżanki, życząc im powodzenia. Do życzeń dołączyli przedstawiciele rodziców, wręczyli dzieciom medale pasowania na ucznia i książeczki. Pogratulowali i podziękowali uczniom, i nauczycielom. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Później dzieci udały się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno zostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka przyjętego do grona uczniów Czwórki. Pierwszoklasiści – powodzenia!

Do nagłośnienia akademii oraz wykonania zdjęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu #laboratoriaprzyszłości

Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube