Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

„Moja Ojczyzna to historia,
Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal!”

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. 10 listopada 2022 r. uczniowie z klas 7a, 7b oraz członkowie chóru Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim przygotowali program słowno – muzyczny z okazji 104 rocznicy powrotu Polski na mapy Europy. Młodzi artyści naszej szkoły zaprezentowali ciekawą lekcję historii, wzruszające wiersze i pieśni upamiętniające ponad 123-letni okres zaborów – niewoli naznaczonej walką oraz cierpieniem kilku pokoleń Polaków. Wykorzystane podczas akademii krótkie filmy i prezentacje przypomniały o niezłomności naszych przodków, którzy przelewali krew za utraconą Ojczyznę, byśmy znów mogli cieszyć się wolnością i niezależnością. Patriotyczny charakter spotkania podkreśliły m.in. słowa pieśni:

„… Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma…”

O godz. 11.11 cała społeczność „Czwórki” pięknie odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.

Do nagłośnienia akademii oraz wykonania zdjęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu #laboratoriaprzyszłości

Narodowe Święto Niepodległości
Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube