Koncert charytatywny „Podaj rękę Ukrainie”

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

6 kwietnia 2022r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny „Podaj rękę Ukrainie”, podczas którego wystąpiły dwie uczennice naszej szkoły: Zofia Bierdzińska – z klasy 8c oraz Sofia Polupanowa – od niedawna uczennica klasy 8d. Zosia Bierdzińska  pięknie wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej – „Jacyś ludzie”, który, w jej wykonaniu, został wyróżniony podczas tegorocznego powiatowego konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wiersz bardzo oddaje dramat ludzi w obliczu wojny na Ukrainie. Sofia Polupanowa zaśpiewała ukraińską piosenkę „Trzy porady”, a jej przepiękny śpiew głęboko poruszył wszystkich słuchaczy. Dziewczęta wystąpiły obok zespołu Śpievka, Studia Piosenki Metro, Kapeli Polsko-Ukraińskiej, a także Zespołu TenNo.

Obu uczennicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Cieszymy się, że nasza szkoła była tak godnie reprezentowana podczas koncertu. 

Urszula Danielska

Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube