Klasy 7d i 8a w Bibliotece Miejskiej

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

28 września klasy 7d i 8a pod opieką p. Eweliny Benedykciuk i p. Jacka Maliszewskiego odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie obejrzeli wystawę z okazji 79. rocznicy likwidacji sokołowskiego getta oraz plenerową wystawę poświęconą Franciszkowi Ząbeckiemu, żołnierzowi Wojska Polskiego, członkowi Armii Krajowej, wreszcie kolejarzowi, który był zawiadowcą stacji Treblinka w czasie II wojny światowej. Pracownicy Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta w sposób niezwykle ciekawy przedstawili historię sokołowskich żydów i zaprezentowali makietę synagogi sokołowskiej. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawy, była to dla nich niecodzienna lekcja historii naszego miasta.

Kategorie: Aktualności

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube