Wycieczka do Ciechanowca

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

Dnia 22 września uczniowie klasy II a oraz III b pojechali na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Tam mogli zobaczyć, jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi. Z zainteresowaniem oglądali dawne maszyny rolnicze i pojazdy. Poznali zasadę działania wiatraków, młyna wodnego, dowiedzieli się również , jak kiedyś pieczono chleb.

Ciekawym miejscem dla dzieci okazało się jedyne w Polsce Muzeum Pisanki. Znajduje się w nim kolekcja licząca sobie już blisko dwa tysiące eksponatów-wielkanocnych pisanek z różnych stron świata. Wiele emocji dostarczyło spotkanie ze zwierzętami hodowanymi przez pracowników Muzeum Rolnictwa.

Ostatnim punktem programu było pieczenie kiełbasek w ognisku. Wszystkim dopisywał wszystkim apetyt. Pełni wrażeń uczestnicy jesiennej wycieczki do Ciechanowca wrócili do szkoły.

Wycieczka-do-Ciechanowca-6

Zdjęcie 1 z 19