Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Nawigacja
Strona główna
Dyrekcja
Pracownicy szkoły
Klasy
Patron
Historia szkoły
Misja Szkoły
Hymn szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Nasi absolwenci
Galeria zdjęć
Kontakt
Pliki do pobrania
Dokumenty szkolne
Poprzednia wersja strony
Linki
Szukaj
Humor
Mapa
Kalendarz wydarzeń

Z życia szkoły
Sport szkolny
Imprezy klasowe
Wycieczki
Konkursy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty w naszej szkole
Edukacja zdrowotna
Świetlica
Stołówka
Dokumenty do pobrania
Adres szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski

ul. Kupientyńska 15

08-300 Sokołów Podlaski

tel. (025) 781-30-76

e-mail: sp4sokolow@wp.pl

Losowa Fotka
Humor: O ptakach.
Pani na lekcji polskiego prosi dzieci,aby ułożyły zdanie,w którym będzie nazwa ptaka.Zgłasza się Jaś:
-Tata przyszedł do domu nawalony jak szpak.
-No,może być.Ale zdanie z dwoma ptakami już nie ułożysz.
-Tata przyszedł do domu nawalony jak szpak i wywinął orła,
-A z trzema ptakami?
-Tata przyszedł do domu nawalony jak szpak,wywinął orła,po czym puścił pawia.
-A z czterema ptakami,cwaniaczku?
Tata przyszedł do domu nawalony jak szpak,wywinął orła,po czym puścił pawia,aż mu dwa gile wyszły z nosa.
-A z pięcioma ptakami?
-Tata przyszedł do domu nawalony jak szpak, wywinął orła,po czym puścił pawia,aż mu dwa gile wyszły z nosa i poszedł dalej pić na sępa.
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

;)
Sokołowskie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum i Liceum Salezjańskie
Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół Specjalnych
Szkoła Języka Angielskiego
Szkoła Języków Obcych
Ważne linki
Zespół Teatralny Kacperek
Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła z klasą!
6 latki!
Europejski Fundusz Społeczny!
Sprawdź pocztę
sprawdź pocztę
Imprezy klasowe

ROK SZKOLNY 2014/2015


SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE IIb


W klasie II b  rodzice  są inicjatorami klasowej tradycji. Już drugi raz spotkaliśmy się na wigilijnym spotkaniu. W tym roku zrobiliśmy niespodziankę rodzicom i sami udekorowaliśmy pierniczki upieczone przez naszą wychowawczynię. Wykazaliśmy się dużą kreatywnością w ozdabianiu pierników kolorowymi lukrami i jadalnym koralikami. Pomagała nam mama Michałka i nasza pani. Potem zawiesiliśmy pierniki na choinkę. Była urocza i taka tradycyjna. Poczęstowaliśmy również dyrekcję szkoły, nauczycieli uczących w naszej klasie i panie z sekretariatu. Wszyscy gratulowali nam i nie wierzyli, ze to my sami ozdabialiśmy. Oczywiście starczyło i dla nas, a nawet wzięliśmy do domu. W dniu spotkania udekorowaliśmy salę i zaprosiliśmy rodziców. Najpierw przedstawiliśmy Kolędowe Jasełka. Potem podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na stole czekały już przepyszne wigilijne potrawy przygotowane przez naszych rodziców: pierogi, ryba, paszteciki oraz różne ciasta. Jednak najważniejsze w tym spotkaniu jest to, że i w tym roku byliśmy razem z rodzicami i rodzeństwem w szkole. Było ciasno, ale rodzinnie i bardzo, bardzo miło.

 

ZDJĘCIA :)

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE III A

 

Wigilia w klasie III a odbyła się 17 grudnia 2013 r. o godz. 18.00. Tegoroczne przedstawienie opowiadało o zwyczajach wigilijnych. W czasie występu śpiewaliśmy kolędy, graliśmy na instrumentach: gitarach, fletach, trójkątach, marakasach, grzechotkach i innych. Otrzymaliśmy gorące brawa, a potem dzieliliśmy się opłatkiem z przyjaciółmi i ich rodzicami.
Pani Hanna Grochowska była bardzo zadowolona ze swoich małych aktorów.

Nina Celińska i Ala Łukasiewicz kl. 3a


Wigilia w naszej klasie odbyła się 17 grudnia 2013 r. o godz. 18.00.
Na początku byliśmy trochę zdenerwowani, chcieliśmy pokazać się jak najlepiej. Razem z naszą Panią przygotowaliśmy występ dla rodziców. Nasi rodzice krzątali się w klasie, przygotowując poczęstunek. Wszyscy uśmiechali się i byli serdeczni dla siebie.  Przedstawienie bardzo podobało się naszym gościom. Wszyscy bili nam brawa i chwalili za piękne przygotowanie programu. Później śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem.
Dla mnie ta Wigilia była niezapomnianym przeżyciem, będę ją wspominał z uśmiechem na twarzy. Dzięki naszej Pani i rodzicom mieliśmy rodzinne spotkanie.

Jakub Praski kl. 3a

ZDJĘCIA

 

 

NIEZWYKŁA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VA

 

Czy wiecie, skąd się wzięła Atena? Jakiego podstępu użył Odys, aby pokonać mieszkańców Troi? Ile prac miał do wykonania Herakles? Jaką karę poniósł Syzyf?

 

Uczniowie klasy Va umieją już odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Po omówieniu wybranych zagadnień z „Mitologii Greków i Rzymian”- 15 i 22 października - na krótko wcielili się w postaci ulubionych bohaterów mitologicznych. Wśród nich byli: Afrodyta, Syzyf, Hades, Demeter, Atena, Hermes i inni. Uczniowie poza krótkimi informacjami na temat danej postaci przygotowali charakterystyczny strój i atrybut. Wszyscy pięknie wyglądali i bawili się świetnie. Oto zdjęcia...

 

D. Czarnocka

 

 

Dyskoteka kl. Va

 

24 września 2013 roku zorganizowaliśmy dyskotekę w klasie Va. Przyszli prawie wszyscy. Kilkoro z nas zadbało o mały poczęstunek. Zabawa była udana, wspaniale się bawiliśmy. Dyskoteka trwała ponad 3 godziny. Oto nasze zdjęcia z tej imprezy …


ZDJĘCIA


Dyskoteka kl. V b

 

19 września 2013 roku (czwartek) odbyła się dyskoteka zorganizowana przez uczniów klasy 5b.
O godzinie 16.30 zebraliśmy się w szkole w strojach „dyskotekowych”  i torbami pełnymi smakołyków. Dziewczynki nakryły do stołu, a chłopcy poustawiali krzesła. Dokładnie o godzinie 17.00  zaczęła się dyskoteka. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. W czasie imprezy odbywały się też fajne konkursy.  O godzinie 19.00 zakończyła się wspaniała zabawa. Po dyskotece posprzątaliśmy sale i w śpiewających nastrojach rozeszliśmy się do domów.
Dyskoteka wszystkim bardzo się podobała To była super impreza. To najlepszy sposób na nudę i integrację zespołu klasowego.

Martyna Brylińska 5b


ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

ZAKOŃCZENIE KLASY 3c

Za nami pierwszy etap edukacji. Uczniowie klasy 3 c z wychowawcą Elżbietą  Wilk postanowili zakończyć  trzy lata  nauki  i spędzić czas na wspólnej zabawie . Po lekcjach, o godz. 17-stej wybraliśmy się  z rodzicami i rodzeństwem do Stadniny koni w Nowej Wsi Kosowskiej.
Spotkanie rozpoczęliśmy przejażdżką wozem taborowym przez malowniczo położoną miejscowość. Podczas  wyprawy słuchaliśmy opowieści gospodarza oraz śpiewaliśmy biesiadne piosenki.
Po powrocie niektórzy próbowali swych sił jeżdżąc konno w siodle przy asyście instruktora. Potem nadszedł czas na upragnione zabawy. Były trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki i ścianki wspinaczkowe. Nie obyło się też bez gry w piłkę nożną. Bawiliśmy się świetnie. Następną atrakcją było ognisko. Każdy upiekł sobie kiełbaskę, niektórym pomagali rodzice. W karczmie czekały na nas same słodkości. Nieuchronnie zbliżał  czas pożegnania. Obejrzeliśmy prezentację o naszej klasie I c, II c i III c. Śmiechu było co niemiara. Niektórzy bardzo się zmienili, ale na lepsze.
Po wspomnieniach nadszedł czas na muzyczny koncert. Jako pierwsza wystąpiła Zuzia Baczewska śpiewając piosenkę „Długie włosy” -Elektryczne gitary. Potem Igor Rybiński zaprezentował dwie piosenki „Dni, których nie znamy” -M. Grechuta i „Długość dźwięku samotności”-  Myslovitz. Piotrek Surowski wykonał piosenkę „Trzepała Zośka dywan”- P. Kukiz, z którą wystąpił na Majówce w Czwórce. Kinga Godlewska, Zuzia Baczewska, Basia Pieniak, Maja Próchenko, Paulinka Rucińska i Michasia Sekita  zaśpiewały piosenkę z teatrzyku. Na zakończenie zaprezentowaliśmy pożegnalną piosenkę na zakończenie klasy III.  Były to wzruszające dla nas i rodziców chwile. Bawiliśmy się świetnie. Nasi rodzice również. Każdy miał ogromną ochotę śpiewać dalej.  Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Zabawa zakończyła się o godz. 22-giej.
Dziękujemy Przewodniczącej Klasowej Rady Rodziców  pani Wioletcie  Żochowskiej  za zorganizowanie tak wspaniałego wieczoru.

 

WYCIECZKA KLASY 2a i 3c DO WARSZAWY


Dnia 5 marca klasy II a i III c uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.
Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Każdy znalazł dla siebie coś, co go zainteresowało. Samodzielne poznawanie świata i uczenie się poprzez działanie wyzwoliło u wszystkich niesamowite emocje. Na pewno niektórzy wrócą tu jeszcze raz. Kolejną atrakcją była kręgielnia. Klasa II c była po raz drugi i dobrze radziła sobie z grą w kręgle. Klasa III c szybko poznała podstawowe zasady gry i po raz pierwszy w nie zagrała. Potem zmęczeni, ale z apetytem wszyscy zjedli obiad w restauracji. Nie zabrakło deseru – ciasteczka z MC’ Donalds.

Wieczorem wróciliśmy do domów w wiosennych nastrojach, bo dzień był słoneczny i ciepły, jak na tę porę roku przystało.

Elżbieta Wilk

KULIG KLASY 6a


Dnia 22 02 2013r  klasa VIa uczestniczyła w kuligu klasowym w miejscowości Podrogów.  Na leśnej polanie odbyły się zabawy i gry integracyjne, które zakończyła walka na śnieżki - dziwczyny kontra chłopcy. Ogrzewając się przy rozpalonym ognisku upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Największą atrakcą jednak była jazda na sankach. Z uśmiechami na twarzy, ale jednak troszkę smutni - gdyż był to nasz ostatni kulig wróciliśmy do szkoły. W przygotowaniu i przebiegu kuligu wychowawcę klasowego wspomagali rodzice.

W. Kucharczyk

ZDJĘCIA!!!


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 2b

22 stycznia w klasie 2b  odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dzieci przygotowały piosenki, wierszyki i pięknie zatańczyły. Na twarzach naszych gości widać było wzruszenie. Pod koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki w kształcie serduszek. Po zakończonej części artystycznej  wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Wych. klasy Małgorzata Nowak


WIGILIA 2a


Tradycją naszej klasy są spotkania wigilijne z udziałem Rodziców.
W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie pt „ Zatrzymajcie się ludzie” . Montaż  oparty na wierszach i pastorałkach  przybliżył zebranym nie tylko historię narodzenia Jezusa w Betlejem, ale i wartość Świąt Bożego Narodzenia w dzisiejszym świecie. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i  wokalne. Na koniec wszyscy uczniowie zagrali kolędę „Lulajże, Jezuniu”  na fletach.  Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia i zasiedli przy wspólnym stole. Nasze spotkanie przebiegło w serdecznej, rodzinnej atmosferze.


Wych. klasy  Hanna GrochowskaSPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE 1C

Dnia 21 grudnia 2012 roku uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią zorganizowali uroczystą wigilię klasową. Przygotowania do tego dnia odbywały się już wcześniej, ponieważ została ubrana choinka, udekorowana sala pracami plastyczno - technicznymi i wykonane zostały upominki świąteczne. W dzień wigilii panował podniosły nastrój, ponieważ uczniowie byli byli odświętnie ubrani i udekorowane były stoły. Na wigilię była zaproszona pani wicedyrektor Grażyna Kaczmarczyk. Zaczęła się część artystyczna. Uczniowie śpiewali kolędy oraz pastorałkę i recytowali wcześniej nauczone na pamięć wiersze. Po występach wszyscy dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Następnie był poczęstunek. W klasie panowała miła i świąteczna atmosfera, która jeszcze bardziej przybliżyła wszystkich do długo oczekiwanych świąt. dzieciom podobał się razem spędzony czas.

Tekst: Renata BocianWIGILIA 3c

18 grudnia w klasie III c odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Zaprezentowaliśmy nowoczesne jasełka. Występowali w nich: Maryja, Józef, diabły, Lucyfer, szpieg, policjant na hulajnodze, murarz, lekarz, wójt, nauczyciel , anioły, dzieci i uczniowie. Oczywiście były też kolędy. Do śpiewania przyłączyli się rodzice. Na wigilijnym stole znalazły się wigilijne potrawy: pierogi z grzybami lub soczewicą, kluski z makiem, pierniczki i ciasteczka. Spotkanie przebiegło w miłej, klasowej atmosferze i wprowadziło wszystkich w nastrój  zbliżających się świąt.

Tekst: Zuzia Baczewska 3c

<ZDJĘCIA>


MIKOŁAJKI W KLASIE 3c

6 grudnia klasa III c obchodziła Mikołajki w Teatrze. Pojechaliśmy do Siedlec do Centrum Kultury i Sztuki  na balet „Dziadek do Orzechów”. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, mistrzowska choreografia Iwony Marii Orzełowskiej i popisowy taniec aktorów Teatru Tańca Caro Dance przeniósł nas w krainę baśni i marzeń. Teatr odwiedził Świety Mikołaj obdarowując każdego słodką niespodzianką. Nauczyliśmy się też piosenki „Siedlecki Mikołaj”.


Tekst: Piotr Surowski 3c


Rok szkolny 2011/2012

 

 

Zerówki u strażaków

W środę 9 maja 2012r. klasy 0 a i 0 b z wychowawczyniami p. J. Malinowską i p. K. Bujalską odwiedziły Strażaków w ich siedzibie w Sokołowie odlaskim. Poznały tam sprzęt strażacki, strój do akcji i wysłuchały ciekawych opowieści o pracy strażaka.

ZDJĘCIA!!!


Pożegnanie zimy w 0 B

Dnia 20 marca 2012 r. klasa 0 B zrobiła z siana i szmatek Marzannę. Wspólnie z wych. K. Bujalską wyruszyli nad rzekę Cetynię powitać tradycyjnie wiosnę. Zaklęciami i śpiewem pożegnali zimę i wrzucili kukłę do wody. Potem obserwowaliśmy zwiastuny cieplejszej pory roku.


Dyskoteka kl. II c

16 lutego 2012 r. w klasie II c odbyła się  dyskoteka   w stylu sportowym. Uczniowie przebrali się w piłkarskie stroje narodowe pod hasłem    EURO 2012 . Samorząd klasowy przygotował konkursy. Jak przystało na Tłusty Czwartek, nie zabrakło też pysznych pączków, faworków, róż i innych ciastek. Wypieki przygotowały mamy i babcie, a nawet dzieci z pomocą rodziców. Na koniec komisja składająca się z rodziców wybrała Królową dyskoteki – Ingę T. i Króla dyskoteki – Nikodema Ż. Wspólne tańce i zabawy były okazją do integracji całej klasy.

ZDJĘCIA!!!

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Wilk

 

WIGILIA klasy II c

19 grudnia 2011 r. w klasie II c odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Uczniowie zaprezentowali JASEŁKA. Piękne stroje i wspaniała gra małych aktorów dostarczyła wielu emocji i wzruszeń. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Po kolędach, opłatku i życzeniach wszyscy częstowali się  bożonarodzeniowymi wypiekami, które przygotowali rodzice.

ZDJĘCIA!!!

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Wilk

 

Wyjazd do Siedlec kl. 4 a, 5 a, 6 c

Dnia 5 grudnia 2011r. klasy 4 a, 5 a i 6 c pojechały na wycieczkę do Siedlec z okazji Mikołajek. Byliśmy w kinie na filmie pt. ,,Mali agenci 4D: Wyścig z czasem". Po projekcji filmu udaliśmy się do Mc'Donalda. Potem zadowoleni wróciliśmy do Sokołowa.

Agata Paprocka i Agnieszka Strus

 

Wigilia w V a

Dnia 19.12.2011r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna kl V a zorganizowana przez uczniów i rodziców wraz z wychowawcą. Uczniowie zaprezentowali przed rodzicami program słowno-muzyczny stworzony specjalnie na tą uroczystość.

Śpiew kolęd uświetniony został grą na wiolonczeli i keyboardzie w wykonaniu samych uczniów. Po podzieleniu się opłatkiem rodzice z dziećmi zasiedli do wspólnie przygotowanego stołu wigilijnego, aby "popróbować więcej aniżeli 12 potraw", w radosnym nastroju świątecznym, który udzielił się wszystkim. Życzymy sobie tak udanej wigili w przyszłym roku.

GALERIA

Włodzimierz Kucharczyk

 

Mikołaj w Zerówce

6 grudnia 2011 r. do klas 0 a i 0 b przybył bardzo wyczekiwany przez dzieci Św. Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Z wielkim przejęciem dzieci przywitały Mikołaja wierszem i piosenką. Po zapewnieniu dzieci o swojej grzeczności każde dziecko otrzymało paczkę i zrobiło pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Wszystkie dzieci obiecały Mikołajowi, że będą zgodnie razem się bawiły, słuchały rodziców i pań w szkole.

GALERIA!!!

 Rok szkolny 2010/2011


Dzień Matki w "Zerówiaczkach"

Dzień Mamy to najpiękniejsze święto. "Zerówiaczki" p. J. Malinowskiej i p. K. Bujalskiej przygotowały część artystyczną i podarunki dla swoich mam. Był również piękny tort i słodycze. Wszysce byli bardzo radośni.
ZDJĘCIA


"Zerówka w kulkach"

21 maja obie Zerówki dokazywały w Miejscu Zabaw przy ul. Pięknej. Najweselej było w "Kulkach" i drabinkowej plątanince.
Zorganizowano również konkursy w rzucaniu do kręgli, rysunkowy i celność rzutu. Dzieciaki były szczęśliwe i radosne.
GALERIA!!!


Dyskoteka klasy IV a

Dnia 27 października 2010r. urządziliśmy sobie klasową dyskotekę. Sprzęt grający przyniósł Konrad. Zrobiliśmy składkę po 5 złotych. Ja, Ania i Ola czyli samorząd klasowy, zrobiłyśmy zakupy. Kupiłyśmy między innymi chipsy, ciastka, napoje. Przed dyskoteką chłopcy wystawili ławki. Impreza zaczęła się o godzinie 1600. Gdy wszyscy już przyszli, włączyliśmy muzykę. Bawiliśmy się fajnie, było bardzo miło i wesoło. Około godziny 1700 pani zamówiła pizzę w "Retro". W oczekiwaniu na pizzę zorganizowaliśmy kilka konkursów. Nagrodą za wygranie konkursów był baton. O godzinie 1900 dyskoteka się skończyła. Wszyscy wyszliśmy bardzo zadowoleni.
Weronika Żochowska kl. IV a


Rok szkolny 2009/2010"Zerówka w Galerii Malarstwa"

W środę 10 marca klasy 0 A i 0 B pod opieką wychowawców odwiedziły wystawę "Artyści Mazowsza". Pani Joanna Błońska opowiedziała dzieciom o technikach malarskich i ich rodzajach. Wspólnie podziwiali prace naszych regionalnych artystów. Dzieci zobaczyły również pracownię malarską. Każdy paluszek dotknął malarskiej palety z farbami.
ZDJĘCIA!!Kulig klas V a i V b


23 lutego 2010 r. klasy Va i Vb wraz z  wychowawczyniami -  p. Jolantą Korzeniowską-Cierebiej i Dorotą Czarnocką wyjechały do Chmielowa na kulig. Tego dnia pogoda była jak na zamówienie. Świeciło słońce i wreszcie ustąpił mróz.
Najpierw był godzinny przejazd po okolicy na dużych saniach. W środku lasu zabawa na śniegu i obserwacja stada saren biegnących po polu.
Gdy uczniowie wrócili z przejażdżki, gospodyni już czekała przy ognisku. Ze smakiem zjedzono upieczone kiełbaski. Niektórzy prosili nawet o dokładkę. Później wszyscy ogrzewali się w budynku, popijając ciepły kompot i jedząc smaczne pączki, upieczone przez właścicielkę gospodarstwa.
To był wyjątkowy dzień z mnóstwem atrakcji! Uczniowie z wychowawczyniami postanowili wrócić do Chmielowa jeszcze pod koniec roku szkolnego, gdyż okolica jest naprawdę piękna, a powietrze wyjątkowo rześkie i czyste.
ZDJĘCIA!!!


Bal w "Zerówce"

Dzieciaki z klas ,,0 a” i ,,0 b” miały okazje tanecznie pożegnać karnawał. Panie K. Bujalska i J. Malinowska zorganizowały Bal Przebierańców. Na parkiecie królowały królewny, baletnice, wiedźmy, batmani, rycerze. Odbyło się wiele konkursów tanecznych. Kolejny raz dzieciaki pokazały, że na co dzień słuchają przebojów muzycznych.
Najchętniej bawiły się przy melodii przeboju,"Rudy się żeni”.
ZDJĘCIA!!


Mikołajki w klasie II b


7 grudnia 2009 odbyły się  w klasie II b mikołajki.  Dzieci odwiedził prawdziwy Mikołaj z workiem prezentów. Dziewczynki obdarował lalkami,

a chłopców samochodami. Dorzucił również coś słodkiego. Nie zapomniał  o wychowawczyni. Dzieci podziękowały Mikołajowi wesołą piosenką. Wzruszony obiecał,  że na pewno odwiedzi je za rok.
Później była już tylko wesoła zabawa. Zdjęcia w GALERII!!


Konkurs mitologiczny "Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT"
w klasie V b

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2009 roku w klasie Vb na lekcjach języka polskiego i godzinie wychowawczej odbył się konkurs mitologiczny "Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT". Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I miał formę pisemną. Do etapu II przeszli uczestnicy, którzy udzielili 75% poprawnych odpowiedzi na pytania w nim zawarte.
Etap II przewidywał różnorodne formy zadań:
•    rozwiązanie krótkiego testu;
•    podanie znaczenia wylosowanych związków frazeologicznych;
•    opowiadanie, jak przebiegała realizacja wylosowanej przez daną osobę jednej z dwunastu prac Heraklesa.
Oto zwycięzcy:
I m-ce - Olimpia Borowa, Marcin Czerkas - 16 pkt.
II m-ce - Weronika Jasieńczuk, Maciej Skonieczny - 15 pkt.
Na koniec wszyscy uczniowie z klasy wcielili się w wybrane przez siebie postaci mitologiczne i dokonywali autoprezentacji lub odgrywali scenki z wybranych fragmentów mitów.
Zabawa była przednia, a oto nasze wrażenia...

•    Sądzę, że przyjemnie było wcielić się w postaci z mitów greckich. Najbardziej w tym teatrzyku podobało mi się to, że każdy dobrze przy tym się bawił.

•    Moje wrażenia były fajne i śmieszne, ponieważ mój kolega przebrał się za dziewczynę. Najbardziej spodobał mi się Kuba Rybiński. Zdziwił mnie tym, że zagrał w dwóch teatrzykach i jeszcze sam przedstawił postać Hefajstosa - brata Zeusa.

•    Przed występem miałem tremę, ale później...już było lepiej.

•    Dzisiaj nasza klasa przedstawiła scenki z mitów greckich. Każdy pokazywał inną historię. Aktorzy byli przebrani i charakterystycznie umalowani. Było dużo śmiechu i zabawy.

•    Bardzo podobały mi się inscenizacje z mitów. Dzięki nim wiele dowiedziałam się o bogach.

•    Nasze przedstawienia były bardzo zabawne. Podobały mi się stroje.

•    Sądzę, że przedstawienie na dzisiejszej lekcji  było udane. Wszyscy byli poprzebierani za różne postaci mitologiczne. Można było brać udział w teatrzyku lub występować samodzielnie. Każdy był zadowolony i pani postawiła wszystkim szóstki.

•    Ja byłam nimfą. Podobała mi się ta rola. Przed występem trochę się bałam, że coś nie wyjdzie, ale przełamałam strach i się udało. Jestem z siebie zadowolona.

•    Bardzo podobały mi się nasze przedstawienia, ponieważ mity są takie interesujące i ciekawe, pobudzają naszą wyobraźnię. Kostiumy i dekoracje w większości były wykonane przez nas.

•    Prawie wszyscy uczniowie wcielili się w postać jakiegoś boga. W klasie podziwialiśmy między innymi: Zeusa, Apolla, Hermesa, Hefajstosa. Moich wrażeń z tej lekcji nie da się opisać słowami… Wszyscy stanęli na wysokości zadania – wspaniałe stroje, wesoła atmosfera na lekcji i … wspaniałe oceny. Zabawa była świetna, pani ze śmiechu miała łzy w oczach. Chciałbym, żeby takich lekcji było więcej.

•    Po przedstawieniu czułem się jak aktor…

Zdjęcia w galerii!!

Andrzejki w "Zerówce"

W "Zerówce" kontynuujemy tradycje Andrzejkowe. Jak zawsze było wesoło i "zaczarownie". Wróżyliśmy z butów, wrzucaliśmy pieniążek do wody, przekuwaliśmy serce. Odbył się też konkurs "wiem wszystko" i Konkurs Piosenki Dziecięcej.
Wszyscy radośnie się bawili.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!Dyskoteka klasy IV c


Dnia 28 października 2009r. uczniowie klasy IV c zorganizowali dyskotekę. Wspólnie chłopcy i dziewczęta zadbali o dobrą muzykę oraz poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, a nad całą imprezą czuwał wychowawca klasy p. Jacek Maliszewski. Po dyskotece wszyscy bez wyjątku zostali aby posprzątać klasę.
Zdjęcia z tej imprezy można obejrzeć w GALERII!!

Dyskoteka klasy V b


23 września 2009 roku odbyła się dyskoteka klasy Vb. Był konkurs tańca z balonem i konkurs na króla i królową. Te wyróżnienia przypadły Kubie Rybińskiemu i Paulinie Góral. Gratulujemy! Ogólnie tak nam się podobało, że dwukrotnie prosiliśmy naszą panią o przedłużenie dyskoteki. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Oto dowód… GaleriaKomentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
e-Dziennik
e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Społeczności
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 152
Najnowszy użytkownik: kicia kotowska
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Kalendarium
Słoneczny panel
Dziś jest:

Imieniny:
Jacek, Anatol, Tomasz, Mirosław

Wschód słońca: 4:16
Zachód słońca: 20:55

Dzień trwa:
16 Godzin 39 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:07
Ankieta
Dlaczego, Twoim zdaniem, niektórzy uczniowie stosują przemoc wobec innych?

mają problemy uczuciowe

doświadczają przemocy w domu

chcą zdobyć i utrzymać ważną pozycję w klasie

odreagowują własne negatywne emocje

dążą do podporządkowania sobie innych kolegów

jest to skuteczny sposób załatwienia swoich interesów

jest to wyraz bezsilności i niemocy

nie mają pieniędzy

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09/02/2015 22:08
0_o

09/02/2015 22:06
Ingress was here.

09/02/2015 22:05
;D

09/02/2015 22:04
Witam Banana

24/01/2015 11:48
Smile Banana Figielek Shock

16/11/2014 17:18
Rotfl Banana Hejka

29/08/2014 11:59
Kiedy dodacie na stronie wychowawców 4 klasy ?

27/08/2014 17:42
<i>hejo</i>

23/05/2014 20:56
Hej Pfft [url][url][url][b]
Smile
[/url][/url][/url]
[/b]

22/05/2014 19:48
Banana Banana Banana

Copyright © 2014 by sp4

autor strony Jacek Maliszewski


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


5,108,875 Unikalnych wizyt
Transverse Theme designed by: Fuzed Themes - Ported to v7 by PHPFusion-Tips.dk

XHTML CSS