Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Nawigacja
Strona główna
Dyrekcja
Pracownicy szkoły
Klasy
Patron
Historia szkoły
Misja Szkoły
Hymn szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Nasi absolwenci
Galeria zdjęć
Kontakt
Pliki do pobrania
Dokumenty szkolne
Poprzednia wersja strony
Linki
Szukaj
Humor
Mapa
Kalendarz wydarzeń

Z życia szkoły
Sport szkolny
Imprezy klasowe
Wycieczki
Konkursy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty w naszej szkole
Edukacja zdrowotna
Świetlica
Stołówka
Dokumenty do pobrania
Adres szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski

ul. Kupientyńska 15

08-300 Sokołów Podlaski

tel. (025) 781-30-76

e-mail: sp4sokolow@wp.pl

Losowa Fotka
Humor: Złota rybka
Pewien informatyk poszedł na ryby. Złapał złotą rybkę, która obiecała spełnić tradycyjnie trzy życzenia. Informatyk mówi:
-Żeby był pokój na świecie.
Rybka mówi:
-Za trudne.
-No to, aby Windows się nie zawieszał.
Ryba na to:
-To już niech będzie ten pokój na świecie.
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

;)
Sokołowskie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum i Liceum Salezjańskie
Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół Specjalnych
Szkoła Języka Angielskiego
Szkoła Języków Obcych
Ważne linki
Zespół Teatralny Kacperek
Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła z klasą!
6 latki!
Europejski Fundusz Społeczny!
Sprawdź pocztę
sprawdź pocztę
Powitanie
Witaj na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

w Sokołowie Podlaskim.

Podręczniki na rok szkolny 2015/2016
UWAGA!!
Lista podręczników na rok szkolny 2015/2016 znajduje się TUTAJ!!

Przypominamy, że podręczniki i ćwiczenia do klas I, II i IV uczniowie otrzymają w szkole!!!
admin dnia czerwiec 24 2015 13:26:05 · 0 komentarzy · 11 czytań · Drukuj
Zielona Szkoła klas IV a i IV c
W zajęciach zielonej szkoły na Mazurach wzięło udział 42 uczniów kl. 4 a i 4 c. Mieszkaliśmy w hotelu MANOR w Olsztynie, usytuowanym nad malowniczym jeziorem Żbik. Hotel posiada bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe, z którego często korzystaliśmy.
Podczas pobytu odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc min. Galindię , Zamek w Malborku i Nidzicy oraz Zamek Kapituły Warmińskiej. Dla niektórych, tych zamków było za dużo. Ale zwiedzaliśmy nie tylko zamki, ogromne wrażenie zrobił na nas Rezerwat przyrody Źródła Rzeki Łyny, ze wspaniałymi wąwozami. W Olsztynie  odwiedziliśmy Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans o porach roku i towarzyszącym im zmianom nieba. Atrakcją na, którą wszyscy czekali była Mazurolandia. Zabawa była świetna, ale również można było się wiele nauczyć. Przez wszystkie dni cieszyliśmy się dobrą pogodą, a uczestnicy wesołe miny i ogrom energii. Szkoda, że na następną zieloną szkołę trzeba czekać cały rok.
admin dnia czerwiec 23 2015 00:00:00 · 0 komentarzy · 9 czytań · Drukuj
SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI – WIELKI SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW
articles: OLIMP10.jpg22 czerwca odbyły się ostatnie zawody  dla  klas IV - lekkoatletyka. Uczniowie naszej szkoły  zwyciężyli  zarówno w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców jak i w ogólnej punktacji całego cyklu zawodów Sokołowskiej Olimpiady Dzieci. Złote medale wywalczyli: Ola Prokopińska w biegu na 60 m, Kuba Praski  w biegu na 60m i 600m, Zuzia Baczewska w  skoku w dal i rzucie piłką palantową, Ewa Błońska w biegu na 400m, srebrne: Natalia Kierył w skoku w dal, Eryk Siemikowski w rzucie piłką palantową, Kacper Wierzbicki w skoku w dal i biegu na 60m, brązowe: Oliwia Moczulska w skoku w dal, Ewelina Kwaśniak w rzucie piłką palantową, Natalia Kierył w biegu na 60m, Ola Prokopińska w biegu na 60m.
Gratulacje!!!
Wyniki w zakładce sport szkolny, zdjęcia w galerii.
KKT dnia czerwiec 23 2015 00:00:00 · 0 komentarzy · 1 czytań · Drukuj
"Z przyrodą za pan brat"
news: zerowka_przyroda1.JPGW roku szkolnym 2014/15 dzieci z kl. "0" poznawały piękno przyrody naszego regionu. Wiedzę swoją poszerzały na zajęciach, spacerach i wycieczkach.
Zaproszony gość p. leśniczy W. Szmurło ciekawie opowiadał o swojej pracy, roślinności i życiu leśnych zwierząt. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zaproszenie do leśniczówki, piękny album o lesie, oraz kolorowanki.
Jak dbać o środowisko dzieci poznały podczas "Święta ziemi". Zbierając i segregując śmieci rozumieją potrzebę dbania o czystość naszej planety.
Wiosną odwiedziliśmy leśniczówkę - Przeździatka, gdzie p. leśniczy pokazywał jak żyje las, jak należy o niego dbać i szanować jego mieszkańców.
Piękno naszego regionu dzieci poznawały podczas wycieczki do nadburzańskiej miejscowości Serpelice - Klepaczew. W leśnym otoczeniu szukały tropów zwierząt, a rejs statkiem pozwolił zaobserwować jak żyją mieszkańcy rzeki Bug. Wesołe gry i zabawy stały się atrakcją wycieczki, oraz pokazały jak miło i bezpiecznie można bawić się z przyrodą.
admin dnia czerwiec 22 2015 20:18:56 · 0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
VII Sokołowskie Igrzyska Dzieci klas I - III Szkół Podstawowych - finał
articles: igrzyska201530.JPGDnia 16 czerwca 2015 r. na stadionie miejskim w Sokołowie Podlaskim odbył się Finał VII Sokołowskich Igrzysk Dzieci kl. I-III. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół miejskich i wiejskich. Reprezentacje szkół liczyły 18 uczniów - po 6 zawodników z klas I, II  i III. W każdej kategorii wiekowej zostały przeprowadzone 3 konkurencje lekkoatletyczne, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Był to: bieg na 50 m, skok w dal, rzut piłką lekarską 2kg. Z przygotowanymi konkurencjami nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie. Zdobyli 17 medali: 10 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe. W klasyfikacji ogólnej po trzech etapach zawodów Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła I miejsce. Reprezentacja naszej szkoły z rąk dyrektora OSiR w Sokołowie Podlaskim, pana Krzysztofa Iwańskiego, odebrała puchar za I miejsce w zawodach wśród szkół miejskich. Jest to już trzeci puchar z kolei zdobyty przez naszych uczniów w Sokołowskich Igrzyskach Dzieci.

M. Paprocka

KKT dnia czerwiec 21 2015 21:40:38 · 0 komentarzy · 13 czytań · Drukuj
"Gra miejska"
2 czerwca na terenie naszego miasta odbyła się gra miejska dla uczniów szkół podstawowych "Wyłącz fejsa - dołącz do nas" o puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, zorganizowana przez harcerzy z VII OSH im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Głównym celem gry było zachęcenie dzieci do ograniczenia długiego używania komputera i promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Naszą szkołę reprezentował patrol o nazwie "Głośnojaśni", który z rąk Burmistrza Miasta otrzymał pamiątkowy puchar za zwycięstwo w grze.
Wszystkim uczniom oraz opiekunowi - p. Ani Odziemczyk gratulujemy pierwszego miejsca!
admin dnia czerwiec 20 2015 17:02:40 · 0 komentarzy · 16 czytań · Drukuj
Wizyta przedszkolaków w naszej szkole
Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

16 czerwca gościliśmy w naszej szkole dzieci pięcio i sześcioletnie z sokołowskich przedszkoli wraz z nauczycielami. Po krótkim przywitaniu przez p. dyr. Grażynę Skonieczną dzieci obejrzały  przedstawienie przygotowane przez koło teatralne "Kacperek" pod kierunkiem p. U. Danielskiej. Następnie wysłuchały krótkiego programu w wykonaniu dzieci z klay 0A, 1C i 1D. Spacerując po szkole w towarzystwie przedstawicieli SU obejrzały sale lekcyjne, w których miło powitani zostali przez nauczycieli i uczniów. Były wspólne piosenki oraz zabawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków do naszej szkoły.
admin dnia czerwiec 18 2015 21:20:55 · 0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
KONKURSY RECYTATORSKIE 2014/2015
W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczęszczający na zajęcia koła recytatorskiego - prowadzonego przez Urszulę Danielską – dali naszej szkole wiele powodów do dumy i wzruszeń. Najwięcej sukcesów recytatorskich osiągnęła Paulina Krakowska – uczennica klasy szóstej oraz Emilia Mazańska uczennica klasy trzeciej. Efekty rocznej pracy recytatorów przedstawiają się następująco:

•    III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim „Prednasam, Teda Som…2015” („Wygłaszam, więc jestem…2015”)      w kategorii poezja –Słowacja - Kremnica 2015 – Paulina Krakowska;
•    III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim „Prednasam, Teda Som…2015” („Wygłaszam, więc jestem…2015”)      w kategorii proza –Słowacja - Kremnica 2015 – Paulina Krakowska;
•    Nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim   „Każdy dzień jest podróżą przez historię” – Nowy Folwark 2015 – Julia Praska
•    Nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim   „Każdy dzień jest podróżą przez historię” – Nowy Folwark 2015 – Natalia Głowacz
•    I miejsce  w konkursie recytatorskim ”Cztery pory roku - Wiosna”, Sterdyń 2015 etap powiatowy - Paulina Krakowska;
•    I miejsce  w konkursie recytatorskim ”Cztery pory roku - Wiosna”, Sterdyń 2015 etap powiatowy - Emilia Mazańska;
•    III miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego, Sokołów Podlaski 2015 etap miejski - Paulina Krakowska;
•    III miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego, Sokołów Podlaski 2015 etap miejski - Emilia Mazańska;
•    III miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego, Sokołów Podlaski 2015 etap powiatowy- Paulina Krakowska;
•    II miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego, Sokołów Podlaski 2015 etap powiatowy - Emilia Mazańska;
•    Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim im. K. Makuszyńskiego – finał, Siedlce 2015 etap regionalny - Emilia Mazańska
•    I miejsce  w konkursie recytatorskim ”Cztery pory roku - Lato”, Sterdyń 2014 etap powiatowy Paulina Krakowska;
•    II miejsce  w konkursie recytatorskim ”Cztery pory roku - Lato”, Sterdyń 2014 etap powiatowy Emilia Mazańska;
•    III miejsce  w konkursie recytatorskim ”Cztery pory roku - Lato”, Sterdyń 2014 etap powiatowy Inga Tomczuk;
•    III miejsce  w Konkursie Recytatorskim im. K. I. Gałczyńskiego – etap miejski - Paulina Krakowska;
•    Wyróżnienie  w Konkursie Recytatorskim im. K. I. Gałczyńskiego – etap powiatowy - Paulina Krakowska
•    III miejsce  w Konkursie Recytatorskim im. K. I. Gałczyńskiego – etap miejski – Emilia Mazańska

KKT dnia czerwiec 18 2015 17:09:02 · 0 komentarzy · 23 czytań · Drukuj
XII ZAWODY LEKKOATLETYCZNE IM. JANA KOWALEWSKIEGO
Duży sukces odnieśli nasi uczniowie podczas lekkoatletycznych zawodów sportowych, które odbyły się 17 czerwca w Sokołowie Podlaskim. Złote medale zdobyli: Miściorak Paulina, Kożuchowski Piotr i Chmiel Piotr, srebrne: Baczewska Zuzanna, Miściorak Paulina, Pieniak Barbara, brązowe: Kąklewska Martyna, Baczewska Zuzanna, Jezierski Aleksander.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły I miejsce chłopcy II. Gratulacje!
Wyniki w zakładce sport szkolny.
KKT dnia czerwiec 18 2015 17:07:38 · 0 komentarzy · 16 czytań · Drukuj
ZIELONA SZKOŁA W SERPELICACH KL.IIIb, IIIc, IIa
articles: serpelice201507.JPGW dniach 21 – 23.05.2015r byliśmy na zielonej szkole  w  Serpelicach. Serpelice to urocza miejscowość położona nad  Bugiem, na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Zamieszkaliśmy w  Ośrodku Duszpasterstwa Młodzieży Porcjunkula.
Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu, pojechaliśmy do Janowa Podlaskiego zwiedzać stadninę koni. Stadnina ta słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mogliśmy przyglądać się koniom na wybiegu, nawet pogłaskać i pokarmić trawą. Byliśmy świadkami przepędzania koni do stajni. Dużą atrakcją było  zwiedzanie zespołu zabytkowych  XIX wiecznych stajni np. zegarowej.
Drugiego dnia byliśmy na Świętej Górze  Grabarce, na którą od stuleci podążają prawosławni pielgrzymi. Weszliśmy po stromych, kamiennych  schodach, oglądaliśmy krzyże, które postawili tam pielgrzymi. Napiliśmy się wody z  źródełka, które  znajduje się u podnóża góry. Niektórzy napełnili tą  cudowną wodą butelki i zabrali ze sobą do domów. Kupiliśmy na straganie upominki dla najbliższych. Po południu mieliśmy zajęcia w Szkole Gier i  Zabaw Serwal. Dla większości z nas były to najciekawsze zajęcia – wspinaczka skałkowa, zjazd po linie, strzelanie z łuku, strzelanie z markera paintballowego, pływanie motorówką, a wieczorem – dyskoteka.
Trzeciego dnia płynęliśmy statkiem po Bugu, jeździliśmy bryczkami po okolicy. Widzieliśmy bardzo dużo bocianów na łąkach. Po południu poszliśmy na górę  nazwaną Podlaską Kalwarią. Nie była to trudna wspinaczka, tylko przyjemna, rekreacyjna wędrówka. W wolnym czasie graliśmy w piłkę i bawiliśmy się  na placu zabaw przed  ośrodkiem. Oczywiście były też wzajemne  „odwiedziny” w  pokojach kolegów i koleżanek. Bardzo smakowały nam śniadania , obiady i  kolacje. Nawet  „niejadki” – jadły. Pyszne były pierogi z serem, racuchy , obwarzanki. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Polecamy innym wyjazdy do Serpelic. Dziękujemy za opiekę p. Małgorzacie Błońskiej,   p .Teresie  Zawadzkiej p. Urszuli Kucharczyk, P. Ewie Sękal.

KKT dnia czerwiec 16 2015 23:37:23 · 0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
ZIELONA SZKOŁA KLASY 2b i 3a NA MAZURACH

articles: MAZURY2B3A21.JPGW dniach 1- 3 czerwca 2015 roku pojechaliśmy na Zieloną Szkołę na Mazury zorganizowaną przez wychowawczynie Elżbietę Wilk i Elżbietę Jasieńczuk oraz pana Włodzimierza Kucharczyka. Oprócz nauczycieli uczniami opiekowali się rodzice pani Justyna Błachnio, pani Beata Sadłowska i pani Anna Księżopolska – Kur.

Pierwszego dnia najpierw zajechaliśmy do Ośrodka w Ostrowie Pieckowskim. Tam się zakwaterowaliśmy, poznaliśmy regulamin zielonej szkoły, zjedliśmy obiad i przywitaliśmy się z jeziorem, nad którym położony był ośrodek. Następie pojechaliśmy do Mikołajek, gdzie zwiedziliśmy przystań  jachtową i odbyliśmy rejs po jeziorze Śniardwy. Podziwialiśmy mazurską przyrodę. Niestety niektórzy z nas „chorowali” i spędzili czas na dole w kajucie pod opieką troszczących się o nich kolegów i pani E. Wilk. Potem w Parku Tropikana w Hotelu Gołębiewskim czas minął bardzo szybko. Nie zdążyliśmy skorzystać z wszystkich atrakcji wodnych. Przyjechaliśmy do ośrodka na kolację- ulubione przez wszystkich naleśniki. Potem przyszedł czas na zabawy sportowe: mecz w piłkę nożną, koszykówkę i zabawy na placu zabaw. Długo nie mogliśmy zasnąć  w nowym miejscu i bez rodziców. Po 23- ej już wszyscy smacznie spali.

Drugiego dnia niektórzy z nas obudzili się bardzo wcześnie i mogli od samego rana oddychać świeżym powietrzem, gdyż zapowiadał się upalny dzień. Po śniadaniu- był to stół szwedzki i sami robiliśmy kanapki, udaliśmy się do miejscowości Święta Lipka, aby obejrzeć bazylikę w stylu barokowym. Tam wysłuchaliśmy koncertu organowego. Zachwyciło nas to, że na zabytkowych organach tańczyły figurki świętych. Wreszcie kupiliśmy upragnione pamiątki i pojechaliśmy do Parku Miniatur Warmii i Mazur, który jako jedyny na świecie prezentuje miniatury najciekawszych budowli na Mazurach. Oglądaliśmy też mini stadiony Euro 2012. Inne atrakcje w parku to: kolorowe zjeżdżalnie, przejażdżka kolejką safari, skoki na bungee i trampolinie, strzelanie z łuku, karabinu, walka mieczem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka na obiadokolację. Potem odpoczynek i znowu upragnione zabawy sportowe. Dzień zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po kąpieli i „piżamowych” wizytach u pokojach kolegów i koleżanek szybko usnęliśmy.
Trzeciego dnia, od razu po śniadaniu wykwaterowaliśmy się z Ośrodka i pojechaliśmy do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Zobaczyliśmy tam wiele zwierząt zamieszkujących tereny Europy. Najlepsze było to, że większość z nich mogliśmy karmić i głaskać. Po kilku godzinach zwiedzania pojechaliśmy do osady plemienia Galindów. Tam stanęliśmy wokół kręgu i pan przewodnik wybrał dzieci, by je przebrać za wodza, jego cztery żony i pomocnika. Następnie poszliśmy na spacer po Galindii i poznawaliśmy zwyczaje tego plemienia. Potem wróciliśmy do ośrodka, ale tylko na obiad.  Po obiedzie pan Włodek przeprowadził zapowiedziany quiz wiedzy o Mazurach. Walka była zacięta.

I miejsce zdobył Michał Sadłowski- kl. II b, II miejsce Oliwier Kałużyński z kl. III a i III miejsce Czarek Maksimiak z kl. II b. Został również rozstrzygnięty konkurs na czystość w pokojach. I miejsce zdobyli Alex Dobrowolski i Adrian Zalewski z kl II b, II miejsce Kamil Nasiłowski i Paweł Rytel- Kuc   z kl. III a, i III miejsce Oliwia Kosieradzka i Maja Bartosiak z kl. II b. Jednak wszystkim należą się brawa za czystość w pokojach, a była to przecież pierwsza zielona szkoła.

Do szkoły wróciliśmy przed 20-tą, tam już czekali stęsknieni rodzice i od razu wpadliśmy im z uśmiechem na twarzy w ramiona. Dzieci stwierdziły, że podobał im się wyjazd na zieloną szkołę. Wtedy jest ładna pogoda i nie chodzą do prawdziwej szkoły. Zwiedzają dużo ciekawych miejsc i nikomu się nie nudzi. Mają nadzieję, że za rok znów gdzieś pojadą z klasą.

KKT dnia czerwiec 07 2015 13:55:37 · 0 komentarzy · 116 czytań · Drukuj
e-Dziennik
e-Dziennik
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Społeczności
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 152
Najnowszy użytkownik: kicia kotowska
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Kalendarium
Słoneczny panel
Dziś jest:

Imieniny:
Emilia, Lucyna, Rajmund, Arnold

Wschód słońca: 4:13
Zachód słońca: 20:56

Dzień trwa:
16 Godzin 42 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:04
Ankieta
Dlaczego, Twoim zdaniem, niektórzy uczniowie stosują przemoc wobec innych?

mają problemy uczuciowe

doświadczają przemocy w domu

chcą zdobyć i utrzymać ważną pozycję w klasie

odreagowują własne negatywne emocje

dążą do podporządkowania sobie innych kolegów

jest to skuteczny sposób załatwienia swoich interesów

jest to wyraz bezsilności i niemocy

nie mają pieniędzy

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09/02/2015 22:08
0_o

09/02/2015 22:06
Ingress was here.

09/02/2015 22:05
;D

09/02/2015 22:04
Witam Banana

24/01/2015 11:48
Smile Banana Figielek Shock

16/11/2014 17:18
Rotfl Banana Hejka

29/08/2014 11:59
Kiedy dodacie na stronie wychowawców 4 klasy ?

27/08/2014 17:42
<i>hejo</i>

23/05/2014 20:56
Hej Pfft [url][url][url][b]
Smile
[/url][/url][/url]
[/b]

22/05/2014 19:48
Banana Banana Banana

Copyright © 2014 by sp4

autor strony Jacek Maliszewski


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


5,102,997 Unikalnych wizyt
Transverse Theme designed by: Fuzed Themes - Ported to v7 by PHPFusion-Tips.dk

XHTML CSS