Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Nawigacja
Strona główna
Dyrekcja
Pracownicy szkoły
Klasy
Patron
Historia szkoły
Misja Szkoły
Hymn szkoły
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Nasi absolwenci
Galeria zdjęć
Kontakt
Pliki do pobrania
Dokumenty szkolne
Poprzednia wersja strony
Linki
Szukaj
Humor
Mapa
Kalendarz wydarzeń

Z życia szkoły
Sport szkolny
Imprezy klasowe
Wycieczki
Konkursy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty w naszej szkole
Edukacja zdrowotna
Świetlica
Stołówka
Dokumenty do pobrania
Adres szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski

ul. Kupientyńska 15

08-300 Sokołów Podlaski

tel. (025) 781-30-76

e-mail: sp4sokolow@wp.pl

Losowa Fotka
Humor: Kawał o Jasiu
Tato kto to alkoholik? - Pyta Jasiu.
-Widzisz te cztery drzewa? Alkoholik widzi osiem.
-Ale tato tam są tylko dwa drzewa.
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

;)
Sokołowskie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum i Liceum Salezjańskie
Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół Specjalnych
Szkoła Języka Angielskiego
Szkoła Języków Obcych
Ważne linki
Zespół Teatralny Kacperek
Biuletyn Informacji Publicznej
Szkoła z klasą!
6 latki!
Europejski Fundusz Społeczny!
Sprawdź pocztę
sprawdź pocztę
Powitanie
Witaj na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

w Sokołowie Podlaskim.

ZE SPORTOWYCH AREN
news: SPORT2015.jpgIV miejsce zajęły drużyny dziewcząt i chłopców w finałach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce. W etapie miejskim tych rozgrywek chłopcy zdobyli I miejsce dziewczęta II.
W powiatowych zawodach w tenisie stołowym, organizowanych w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci, srebrny medal zdobył Krzysztof Kozaczuk. W punktacji drużynowej chłopcy zajęli II miejsce, dziewczęta V.
W powiatowych,  drużynowych zawodach w tenisie stołowym chłopców reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce.
Komunikaty z zawodów  w zakładce sport szkolny.


KKT dnia marzec 24 2015 17:32:02 · 0 komentarzy · 12 czytań · Drukuj
KANGUR 2015
news: Kangur 2015 008.JPG19 marca 2015 roku  w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Pisało go 51 uczniów klas II-VI w trzech kategoriach:
ŻACZEK (kl. II) – 12 uczniów
MALUCH (kl. III i IV) – 23 uczniów
BENIAMIN (kl. V i VI) – 16 uczniów
Każdy uczestnik konkursu otrzymał prezent – układankę „Magiczny Wąż”.

KKT dnia marzec 24 2015 17:03:56 · 0 komentarzy · 14 czytań · Drukuj
POWITANIE WIOSNY
news: wiosna1a4.JPGKlasa 1a z Sokołowskiej "Czwórki" z wychowawczynią P. K. Bujalską powitała uroczyście wiosnę. Z kolorową Marzanną ruszyła nad Cetynię. Ze śpiewem, wierszykami  i radosnymi nastrojami pożegnała zimę. Już teraz na pewno będzie więcej słońca, zazieleni się przyroda i nastanie  przez wszystkim oczekiwana wiosna. A Marzanna postoi jeszcze jako ozdoba w sali lekcyjnej.
KKT dnia marzec 24 2015 15:54:38 · 0 komentarzy · 14 czytań · Drukuj
SZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH
news: mistrzostwa6.JPGW marcu nastąpiło  rozstrzygnięcie Szkolnych Mistrzostw w Grach Edukacyjnych.  Celem mistrzostw była prezentacja gier edukacyjnych, które pozwalają na postrzeganie początkowej edukacji dziecka w szkole, jako nie tylko nauki, ale nauki poprzez zabawę.
Udział w konkursie wzięło 10  uczniów z klas drugich i trzecich  (czworo z klas drugich, sześcioro z klas trzecich). Uczniowie Ci zostali zakwalifikowani do udziału przez nauczycieli zajęć komputerowych, podczas których wzbogacali wiedzę o tego typu grach i wiedzą, jak poprzez korzystanie z nich poszerzać swoje różne umiejętności i myślenie.
Do konkursu nauczyciele wykorzystali gry, w których cel edukacyjny realizowany jest poprzez wykonywanie określonych czynności, a przez to trenowanie związanych z nimi umiejętności. Były to gry umysłowe – matematyczne poprawiające kondycję umysłową, spostrzegawczość, kojarzenie i umiejętność wykonywania obliczeń.
Uczniowie biorący udział w konkursie bardzo dobrze radzili sobie z umiejętnością wykonywania obliczeń matematycznych. Działania wykonywali na czas i liczyło się, kto wykonał ich poprawnie najwięcej. Wyróżnienia zdobyli  Łukasz Kazimierczuk z kl. II a i Jan Wojtczuk z kl. III a,  pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział.
Uczestnicy wykazali się spostrzegawczością, szybkością i dowiedli, że dobrze wykorzystana gra edukacyjna nie tylko uczy, ale przysparza wiele radości i uśmiechu.
Mistrzostwa zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Błońską i p. Elżbietę Jasieńczuk.

KKT dnia marzec 20 2015 00:01:35 · 0 komentarzy · 16 czytań · Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III "JA W PRZYSZŁOŚCI. JAKI ZAWÓD CHCIAŁBYM WYKONYWAĆ?"
news: zawody6.JPGKonkurs odbył się w naszej szkole w lutym 2015. Na konkurs wpłynęło 78 prac wykonanych techniką dowolną. Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Sękal i p. Małgorzata Nowak zwracając uwagę na wartość artystyczną i estetyczną, dokonała również analizy pod względem preferowanych przez dzieci zawodów. Najwięcej uczniów chciałoby w przyszłości zostać sportowcami. Na drugim miejscu znalazły się  zawody artystyczne, a na trzecim medyczne. Dzieci widziały siebie też siebie w przyszłości jako policjanta, strażaka, informatyka, rolnika, nauczycielki, fryzjerki, kierowcy, a nawet archeologa, czy grafika komputerowego. Na podstawie oceny jury zostało wyróżnionych 30 prac. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy.
KLASA IA
Zuzia Kucharczyk
Maria Deoniziak
KLASA IC
Aleksandra Ławecka
Mikołaj Błoński
Martyna Marciniak
Maja Wiśniewska
Zosia Bierdzińska
KLASA ID
Zuzia Kur
Wiktoria Filipczak
Magda Zawadzka
Eryk Przychodzeń
KLASA IIA
Kuba Wojewódzki
KLASA IIB
Wiktor Pencak
Michał Sadłowski
Gabriela Borychowska
Kornelia Góral
Oliwia Osińska
Alex Dobrowolski
KLASA IIIA
Hubert Biernat
Ola Domańska
Wiktoria Krysiak
Kornelia Szurowska
KLASA IIIC
Artur Białobrzeski
Gabriela Rosocha
Maciek Pogorzelski
Ola Prokopińska
Kacper Baliński
Dominik Grochowski
Weronika Załoga
Diana Godlewska


Następnie została zorganizowana wystawa pokonkursowa.

KKT dnia marzec 19 2015 10:24:13 · 0 komentarzy · 16 czytań · Drukuj
I N F O R M A C J A w sprawie rekrutacji do oddziału przedszkolnego

I N F O R M A C J A

w sprawie rekrutacji do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski

w Sokołowie Podlaskim na rok szkolny 2015/2016

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim uwzględniając postanowienia przepisów rozdziału 2a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) oraz art. 6a, art. 16 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7)

i n f o r m u j e, że:

1. Dzieci do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim przyjmuje się po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka. Formularz wniosku dostępny jest w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły - www.sp4.edu.pl .

3. Do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 przyjmuje się dzieci zamieszkałe na obszarze Miasta Sokołów Podlaski.

4. Dzieci zamieszkałe poza obszarem Miasta mogą być przyjęte do oddziału przedszkolnego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dla dzieci z terenu Miasta – szkoła będzie nadal dysponować wolnymi miejscami.

W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę te same kryteria, o których mowa poniżej w pkt. 5.

admin dnia marzec 18 2015 14:02:02 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 21 czytań · Drukuj
SOKOŁOWSKIE IGRZYSKA DZIECI KLAS I-III
news: IGRZYSKA221.JPGII etap VII Sokołowskich Igrzysk Dzieci klas I-III odbył się 12.02.2015 r, na krytej pływalni w Sokołowie Podlaskim. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 liczyła 12 uczniów. Według ustalonego wcześniej porządku reprezentacje wszystkich zgłoszonych szkół brały udział w  konkurencjach, które odbywały się na małej niecce basenu. Ostatnią konkurencją dla klas trzecich było pływanie na 25 m stylem dowolnym na dużym basenie. Reprezentanci naszej szkoły poradzili sobie rewelacyjnie. Chociaż wyniki nie zostały podane na koniec zawodów, wszyscy zasłużyli na pochwałę.
M. Paprocka
KKT dnia marzec 13 2015 08:08:35 · 0 komentarzy · 35 czytań · Drukuj
CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA
news: CZYTANIE10.jpgW lutym w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia wspólnego czytania Czytanie łączy pokolenia.
W klasie I b uczennica Maja, jej mama i babcia czytały baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Wspaniała scenografia nadała zajęciom uroczystego klimatu. W klasie I a babcia Kuby była zaproszona na zajęcia, które dotyczyły sposobów spędzania wolnego czasu dzieci. Babcia też opowiedziała, jak to  będąc małą dziewczynką z klasy pierwszej organizowała sobie czas wolny. Pokazała, że nie potrzebny jest komputer i telewizor, by wesoło się bawić i odpocząć. W czasie zajęć przeczytała pięknie wiersz ,,Zegar i czas".  Dzieciom  takie zajęcia przypadły do gustu. Zaprosiły babcię, by jeszcze kiedyś przeczytała im ciekawą opowieść. W klasie II b czytała Julia, jej tato i babcia lekturę szkolną pt. „Rady nie od parady” Małgorzaty Strzałkowskiej. Uczniowie chętnie słuchali, potem wyjaśniali znaczenia płynących z wierszy morałów.
Zajęcia  z pewnością potwierdziły zasadę, że „czytanie potrafi łączyć pokolenia”. Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, wzbogaca wiedzę o świecie, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od codziennego pośpiechu.

KKT dnia marzec 01 2015 22:08:13 · 0 komentarzy · 43 czytań · Drukuj
Dyskoteka karnawałowa
news: karnawal_2015_12.JPGNiedługo Wielki Post, więc ostatni czas na zabawę. Dnia 12 lutego 2015 roku odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jako pierwsi bawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, następnie klasy IV-VI. 
W rytm skocznej muzyki, (o którą jak zwykle zatroszczył się DJ - pan Piotr Przeździecki), w odświętnie udekorowanej z sali gimnastycznej uczniowie mogli spędzić czas przy dobrej zabawie. Przez cały czas trwania dyskoteki dyżur pełnili nauczyciele. Dyskoteka umożliwiła uczniom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa, radość bycia z sobą, przysporzyła wiele radości wszystkim uczestnikom, a to było głównym celem tej dyskoteki.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej zabawy serdecznie dziękujemy.
SU
admin dnia luty 22 2015 17:42:23 · 0 komentarzy · 46 czytań · Drukuj
DZIEŃ TALENTÓW W KLASACH I - III
news: talenty201513.jpgDnia 18 II 2015 r. w naszej szkole w klasach I - III został zorganizowany Dzień Talentów w formie prezentacji NASZE TALENTY. Zebranych powitała Pani wicedyrektor Grażyna Kaczmarczyk. Każdy ma do czegoś talent. Talenty i zdolności mogą być różnorodne - warto szukać, aby odkryć swój talent. Następnie zaprosiła do wspólnej zabawy.
Jako pierwsi zostali przedstawieni uczniowie posiadający zdolności plastyczne. W czasie trwania uroczystości wykonywali dowolną pracę plastyczną. W magiczny świat muzyki wprowadzili obecnych uczniowie grający na instrumentach muzycznych: keyboardzie i perkusji. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Był też śpiew piosenek szkolnych i dla dorosłych. Prezentację umiejętności artystycznych zakończyła recytacja wierszy. Nie zabrakło też talentów sportowych. Duża grupa uczniów pochwaliła się swoimi  medalami z różnych dyscyplin sportowych. Na zakończenie jedna z uczennic zaprezentowała swoje umiejętności gimnastyczne.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa, gratulacje i pamiątkowe dyplomy z życzeniami wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności.

Dzień Talentów poprowadziły Panie Hanna Grochowska i Elżbieta Wilk.
KKT dnia luty 20 2015 10:28:02 · 0 komentarzy · 42 czytań · Drukuj
ZEBRANIE Z RODZICAMI
news: zebranie_2015_3.jpgW środę 11 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie rodziców podsumowujące I półrocze pracy roku szkolnego 2014/2015.
Tym razem wszystkie informacje zostały przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Pani dyrektor Grażyna Skonieczna jak zwykle zapoznała zebranych z wynikami klasyfikacji. Ponadto podczas tego spotkania chcieliśmy zaprezentować rodzicom, w jaki sposób nasza szkoła dba o wszechstronny rozwój swoich wychowanków.
Uczniowie „Czwórki” już od klasy pierwszej mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, zdolności i talentów. Mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, które kształtują umiejętności przydatne w dalszych latach nauki, a nawet w życiu dorosłym. Przygotowana prezentacja, ubogacona dużą ilością zdjęć przybliżyła zebranym pozalekcyjną pracę szkoły: koła zainteresowań, zawody sportowe, różnego rodzaju konkursy, wycieczki, zielone szkoły, przedstawienia.
Uzupełnieniem prezentacji były występy uczniów: śpiew, gra na instrumentach, recytacje i pokaz sportowy. Ponadto rodzice mogli mogli podziwiać prace plastyczne dzieci, które ozdabiały salę gimnastyczną i szkolne korytarze.
Bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych z pewnością wpływa na kształtowanie cech, które stanowią cel wszechstronnej edukacji i są zawarte w modelu absolwenta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.
KKT dnia luty 15 2015 22:03:04 · 0 komentarzy · 56 czytań · Drukuj
e-Dziennik
e-Dziennik
Strona Przyjazna Dzieciom
Strona Przyjazna Dzieciom
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 151
Najnowszy użytkownik: domi250
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.

Kalendarium
Słoneczny panel
Dziś jest:

Imieniny:
Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

Wschód słońca: 6:10
Zachód słońca: 19:01

Dzień trwa:
12 Godzin 51 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 5:55
Ankieta
Dlaczego, Twoim zdaniem, niektórzy uczniowie stosują przemoc wobec innych?

mają problemy uczuciowe

doświadczają przemocy w domu

chcą zdobyć i utrzymać ważną pozycję w klasie

odreagowują własne negatywne emocje

dążą do podporządkowania sobie innych kolegów

jest to skuteczny sposób załatwienia swoich interesów

jest to wyraz bezsilności i niemocy

nie mają pieniędzy

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09/02/2015 22:08
0_o

09/02/2015 22:06
Ingress was here.

09/02/2015 22:05
;D

09/02/2015 22:04
Witam Banana

24/01/2015 11:48
Smile Banana Figielek Shock

16/11/2014 17:18
Rotfl Banana Hejka

29/08/2014 11:59
Kiedy dodacie na stronie wychowawców 4 klasy ?

27/08/2014 17:42
<i>hejo</i>

23/05/2014 20:56
Hej Pfft [url][url][url][b]
Smile
[/url][/url][/url]
[/b]

22/05/2014 19:48
Banana Banana Banana

Copyright © 2014 by sp4

autor strony Jacek Maliszewski


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


4,905,525 Unikalnych wizyt
Transverse Theme designed by: Fuzed Themes - Ported to v7 by PHPFusion-Tips.dk

XHTML CSS