Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim"

SKS

SKS logo gotowe 01

Dane adresowe

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 

im. ks. gen. Stanisława Brzóski

08-300 Sokołów Podlaski

ul. Kupientyńska 15

tel: 25 781 30 76

fax: 25 781 30 76

email: sp4sokolow@wp.pl

Jacek Maliszewski
Opublikowano: wtorek, 11 wrzesień 2018 20:58

rozpoczcie roku szkolnego 3 20180903 13932096233 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W pięknych promieniach ciągle jeszcze letniego słońca, na placu przed budynkiem szkoły zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Skonieczna powitała zebranych i przybliżyła najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego.

Część artystyczną zaprezentowała klasa III c wraz z wychowawczynią Elżbietą Wilk.

Na zakończenie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas, by poznać szczegóły dotyczące pracy w nowym roku szkolnym.

„Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem.
Życzymy wszystkim na początek szkolnego roku -
Samych szóstek i piątek.
Uczcie się, jak mawiacie "w dechę"
I niech z was szkoła ma pociechę”.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 11:08

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godz. 9:00.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 11:00

 Podręczniki do języka niemieckiego i rosyjskiego do klas VII - VIII uczniowie otrzymają w szkole.

JĘZYK NIEMIECKI

KL.V

Halina Wachowska

Mieczysława Materniak

Mach mit! 1. PWN

JĘZYK ROSYJSKI

KL. V

Beata Gawęcka - Ajchel Stupieni 4. WSiP

JĘZYK ROSYJSKI

Kl. VI

Beata Gawęcka-Ajchel

Anna Żeleźnik

Stupieni 2

WSiP

JĘZYK NIEMIECKI

Kl. VI

Mieczysława Materniak

Halina Wachowska

Mach mit 2!

PWN

 

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 10:52

Klasa zerowa – „Kocham Dobrego Boga”- E. Osewska, ks. J. Stala, D. Kurpiński, J. Snopek

Klasa 1 –„Żyjemy w Bożym Świecie” – ks. K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa 2 – „Idziemy do Jezusa” – ks. J. Czerkawski, E. Kondrak

Klasa 3 – „Jezus jest z nami” – ks. J. Czerkawski, E. Kondrak (podręcznik plus ćwiczenia)

Klasa 4 – „Miejsce pełne BOGActw” – ks. Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Bogusław Nosek

Klasa 5 – „Spotkania uBOGAcające” - ” – ks. K. Mielnicki, E. Kondrak., E. Parszewska

Klasa 6 – „Tajemnice BOGAtego życia”- ks. K. Mielnicki, E. Kondrak., E. Parszewska

Klasa 7 – „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”- ks. K. Mielnicki, E. Kondrak., E. Parszewska

Klasa 8 – „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” – ks. K. Mielnicki, E. Kondrak., E. Parszewska

Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 29 czerwiec 2018 18:07

wycieczka rowerowa kl v c 1 20180701 1992828661W dniach 11 – 14.06 kl. Vc wzięła udział w nietypowej Zielonej Szkole. Pod okiem wychowawcy W. Kucharczyka i p. A. Odziemczyk oraz rodziców przemierzaliśmy rowerami malownicze tereny doliny Bugu. Pierwszego dnia dotarliśmy do Drohiczyna. Po drodze odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy radzieckich, gdzie we wspólnej mogile leży ok. 25 tys. ofiar nazizmu. Zwiedzaliśmy bunkry z linii umocnień Mołotowa oraz drohickie świątynie. Wspięliśmy się również na Górę Zamkową skąd podziwialiśmy Drohiczyn i przełom Bugu. Drugiego dnia zwiedziliśmy jedyne w Polsce muzeum kajaków i muzeum starych motocykli. Następnie udaliśmy się rowerami do Korczewa obejrzeć "Siedlecki Wilanów", czyli piękny barokowy pałac. Objechaliśmy park przypałacowy podziwiając ponad stuletnie drzewa tj: platany, dęby, karaganda syberyjska, jesion płaczący, pomyśleliśmy życzenie przy olbrzymim głazie Menhirze, którego dotknięcie ma zapewnić szczęście. Wieczorem rodzice przygotowali nam ognisko, przy którym urządziliśmy zabawy sportowe. Trzeciego dnia przejechaliśmy prawie 40 km trasę rowerową do Serpelic, gdzie rozbiliśmy namioty na terenie klasztoru braci mniejszych kapucynów. Przeszliśmy "Kalwarię Podlaską", czyli odwzorowanie Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. W Serpelicach braliśmy udział w zajęciach szkoły przetrwania, podczas których wspinaliśmy się po ścianie wspinaczkowej, strzelaliśmy z wiatrówki, markera, łuku, uczyliśmy się wiązać węzły bezpieczeństwa i uczyliśmy się pierwszej pomocy przedmedycznej. Czwartego dnia udaliśmy się do Mielnika. Po raz kolejny rzekę Bug przepłynęliśmy promem napędzanym siłą ramion człowieka. W Mielniku zwiedziliśmy jedyną czynną kopalnię odkrywkową kredy w Polsce. Zwiedziliśmy ruiny kościoła katolickiego i plebanii oraz wspięliśmy się na 189 m Górę Zamkową skąd roztacza się przepiękny widok na dolinę Bugu, cerkiew, kaplicę, synagogę oraz cmentarz żydowski. Z Mielnika nas i nasze rowery do Sokołowa przetransportowali rodzice. Stwierdziliśmy, że rajd rowerowy może stanowić wspaniałą alternatywę spędzania wolnego czasu.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: niedziela, 24 czerwiec 2018 17:46

zielona szkoa kl 5a i 6b 20180625 1294272762Dwie klasy z naszej szkoły wybrały się w dniach 12-15.06.2018r. na czterodniową wycieczkę do Olsztyna. W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy także Frombork, Olsztynek i Braniewo.

Pierwszego dnia zebraliśmy się pod szkołą. Po przyjeździe na miejsce rozpakowaliśmy swoje rzeczy i zjedliśmy pyszny obiad. Później poszliśmy do gospodarstwa agroturystycznego niedaleko hotelu. Tam jeździliśmy bryczką po lesie, oglądaliśmy zwierzęta, a także tańczyliśmy i śpiewaliśmy w stodole, w której początki swojej kariery miała grupa Enej. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Na drugi dzień, po śniadaniu, pojechaliśmy do planetarium, gdzie obejrzeliśmy film o planetach i gwiazdach. Następnie poszliśmy do obserwatorium, gdzie dowiedzieliśmy się przeróżnych rzeczy o czasie i tego, w jaki sposób powinniśmy go liczyć. Po powrocie do hotelu wszyscy mieli zapewnione przeróżne atrakcje, między innymi: basen, bilard, kręgle i tenis stołowy.

Trzeciego dnia po posiłku pojechaliśmy do Fromborka. Po drodze wstąpiliśmy do Muzeum Ziemi Braniewskiej. Wszystkim bardzo podobały się opowieści przewodników, którzy nas oprowadzali. W mieście Kopernika zwiedziliśmy Katedrę, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Potem wspięliśmy się na 40 m wieżę, z której było widać całe miasto. Poznaliśmy także wiele ciekawostek o Mikołaju Koperniku - wybitnym astronomie. Po powrocie zjedliśmy obiad, a potem mieliśmy ognisko. W międzyczasie poszliśmy nad jezioro Żbik, aby chociaż na chwilę zamoczyć nogi.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Olsztynka. Najpierw zwiedziliśmy Hutę Szkła. Każdemu bardzo się podobało, jak hutnik robił ze szkła piękne rzeczy i zwierzęta. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Budownictwa Ludowego. Tam obeszliśmy skansen, słuchając z zaciekawieniem opowieści pani przewodnik o tym, jak żyli i mieszkali kiedyś ludzie.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz.

Poprzednie strony szkoły

starastrona

oldstrona

Licznik wizyt

Dziś 50

Wczoraj 76

W tym miesiącu 1749

Wszystkich wizyt 69940

Currently are 16 guests and no members online

Kalendarz

Wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30