Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczki

Opublikowano: środa, 07 czerwiec 2017 18:28
Jacek Maliszewski

wycieczka kl 1 a i 4 a 4 20170610 2049121866W dniach 1-2 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 1a i 4a wyjechali na tereny Narwiańskiego Parku Narodowego, aby poznać pierwotną przyrody NPN i doliny Biebrzy. Głównym celem był pobyt w Mamuciej Dolinie. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia praktyczne w Parku Przydworskim w Kurowie. Uczestnicy poznali w terenie przyrodę wszystkimi zmysłami. Po ciekawych zajęciach udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego w Szóstakach. W tej prehistorycznej osadzie odbywały się poglądowe lekcje o życiu przodków sprzed 10 tys. lat. Poznaliśmy pracę archeologów, szukaliśmy i rozpoznawaliśmy tropy zwierząt, polowaliśmy na mamuta. Odbyło się również strzelanie z łuku, ucieranie zbóż na żarnach kamiennych, pieczenie podpłomyków i wędzenie mięsa na wędzarce neandertalskiej. Po tak ciekawych zajęciach praktycznych pierwszaki i czwartaki, trochę zmęczone, ale szczęśliwe, powróciły do Sokołowa Podlaskiego.