Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczki

Opublikowano: czwartek, 18 maj 2017 18:38
Jacek Maliszewski

wycieczka do torunia klas i c i iii b 8 20170523 1019523329W dniach 14 i 15 maja 2017 roku klasy I c i III b wraz z wychowawcami Panią Elżbietą Wilk i Panią Hanną Grochowską oraz Panią Zdzisławą Florczuk, Panią Agnieszka Rytel- Kuc i Panem Robertem Dobrzyńskim pojechały na wycieczkę do Torunia.

Toruń przywitał nas piękną pogodą i urokliwą fontanną. Pierwszym punktem programu było Planetarium. Potem udaliśmy się do Piernikowej Chatki. Tam sami piekliśmy tradycyjne pierniki. Następnie wzięliśmy udział w żywej lekcji historii, przenieśliśmy się w dawne czasy, czuliśmy się, jak średniowieczni rycerze i rzemieślnicy. Z tarasu widokowego Krzywej Wieży obejrzeliśmy walkę rycerską.

Dzień zakończyliśmy zakwaterowaniem w Twierdzy Toruń Fort IV, zabytkowym forcie pruskim i dawnych koszarach wojskowych.

Następnego dnia w Domu Legend poznaliśmy toruńskie legendy i mogliśmy w nich uczestniczyć. Po zabawie rozpoczęliśmy zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Widzieliśmy Ratusz Staromiejski, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Mury Obronne, Dom Kopernika i Pomnik Mikołaja Kopernika. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku. Na zakończenie pan przewodnik wręczył każdemu dyplom Odkrywcy Toruńskich Tajemnic.

Ostatnim, z utęsknieniem wyczekiwanym punktem programu, był zakup pamiątek z Torunia na Rynku Staromiejskim. Zadowoleni, zmęczeni wróciliśmy do czkających na nas rodziców. To był udany wyjazd. Okazał się wspaniałą lekcją historii. Przenieśliśmy się kilka wieków wstecz.