Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka

Opublikowano: niedziela, 04 grudzień 2016 22:14
Jacek Maliszewski

mity greckie w klasie 5 a 28 20161117 1386756638Pewnego dnia pani poprosiła nas, abyśmy się przebrali za różne postaci z mitów. Wszyscy byli zadowoleni. Ja przebrałem się za władcę mórz i oceanów - Posejdona. Miałem białą szatę przewiązaną złotym sznurem, a na głowie – perukę i koronę. Najwięcej osób przebierało się za Heraklesa, było ich aż trzech. Kiedy opowiadaliśmy o bohaterze, w którego się wcieliliśmy, pani robiła nam zdjęcia na pamiątkę. Cała klasa była zachwycona tą lekcją. Wszyscy stwierdzili, że była to magiczna i fantastyczna lekcja.

Hubert 

Moje wrażenia po niezwykłej lekcji są takie, że było dużo śmiechu. Każdy miał przygotowaną wypowiedź na temat wybranej postaci. Niektórzy dodali coś, o czym nie rozmawialiśmy na lekcjach. Kilka osób odegrało krótkie scenki.

Paweł

                Najbardziej podobały mi się wystąpienia uczniów, którzy własnoręcznie wykonali swoje stroje bardzo podobne do oryginału. Moim zdaniem taka lekcja pobudza naszą wyobraźnię i sprawia, że chętniej czytamy książki.

Dawid

                „Niezwykła” lekcja języka polskiego to bardzo ciekawy sposób nauki, a jednocześnie świetna zabawa. Na lekcji odgrywaliśmy scenki z życia ulubionych bohaterów z mitologii poprzebierani w kostiumy. Sprawiło to nam wielką przyjemność, a zarazem dużo łatwiej zapamiętaliśmy przedstawiony materiał. Mogliśmy podziwiać swoje występy oraz różne interpretacje życiorysów bohaterów i bogów. Niektórzy z nas pracowali w zespołach, inni samodzielnie. Obejrzeliśmy prezentacje, które wymagały dużego nakładu pracy. Oprócz przedstawionych niektórych treści poznaliśmy także różne formy zdobywania wiedzy i poznawania świata.              

Janek W

                Moim zdaniem ta lekcja była najlepsza, ponieważ mogliśmy się przebrać za wybrane postaci z mitów i je zaprezentować. Jak było widać wszyscy się postarali – jedni więcej, inni mniej. Były piękne postaci: Ateny, Posejdona z żoną, Zeusa, Heraklesa, Prometeusza, Dedala i Ikara. Długo nie zapomnę tej lekcji.

Janek K