Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SKS

SKS logo gotowe 01

Dane adresowe

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 

im. ks. gen. Stanisława Brzóski

08-300 Sokołów Podlaski

ul. Kupientyńska 15

tel: 25 781 30 76

fax: 25 781 30 76

email: sp4sokolow@wp.pl

Samorząd Uczniowski

Jacek Maliszewski
Opublikowano: poniedziałek, 13 listopad 2017 18:57

dzie niepodlegoci 19 20171113 159254190611 listopada 2017r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązanki i zapalili znicze przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych” oraz przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski, by w ten sposób uczcić pamięć o poległych bohaterach walczących w obronie kraju. Reprezentacja naszej szkoły wzięła także udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: niedziela, 04 czerwiec 2017 14:10

SUPERKLASAWłaśnie uczniowie naszej szkoły zakończyli rywalizację w KONKURSIE „SUPER KLASA”, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Od września aż do maja wszystkie klasy wykonywały gazetki tematyczne. Za każdą z nich mogły otrzymać maksymalnie 10 punktów. Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

 

 

 

I miejsce – kl. IIID (78,5 p.)

II miejsce – kl. IC (76 p.)

III miejsce – kl. IIA (75,5 p.)

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za wkład oraz zaangażowanie w piękny i estetyczny wygląd gazetek. W przyszłym roku szkolnym konkurs „SUPER KLASA” będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach - klasy I-III oraz klasy IV-VII.

Samorząd Uczniowski

Jacek Maliszewski
Opublikowano: środa, 15 marzec 2017 21:06

kapela serc dla wiktorka 1 20170315 1913916303Pracownicy naszej szkoły, uczniowie i ich rodzice włączyli się w akcję „Kapela serc dla Wiktorka”, której celem jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację 2,5 letniego, chorego chłopca. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej udało się zebrać około 1400 złotych.

Samorząd Uczniowski

Jacek Maliszewski
Opublikowano: wtorek, 29 listopad 2016 13:55

andrzejki 19 20161126 196164014323 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Frekwencja dopisała. smile2

Na dyskotece nie zabrakło wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Nie mniejsze powodzenie miał bufet, gdzie można było zjeść pyszne zapiekanki i inne przekąski. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Samorząd Uczniowski

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 10 listopad 2016 18:49

PB10183511 listopada 2016 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego uczciła pamięć poległych bohaterów składając wiązanki i zapalając znicze przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych”, jak również przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: środa, 02 listopad 2016 19:55

su 1 listopada 2 20161102 20664897531 listopada 2016 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązanki i zapaliła znicze przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych”. Kwiaty i znicze złożono także przy pomniku patrona naszej szkoły ks. gen. Stanisława Brzóski.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: wtorek, 10 maj 2016 14:07

ii rajd szlakiem ottona warpechowskiego 3 20160510 1969004757Dnia 7 maja (sobota) 2016 roku uczniowie (13 osób: z klasy 5a – 1, 5c - 3, 6a – 3, 6b – 3, 6c – 4) i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (Odziemczyk Anna, Mirosława Gierzyńska- Guzek) wzięli udział w „II Rajdzie Szlakiem Ottona Warpechowskiego”. Trasa prowadziła przez Brzozów, Czerwonkę Grochowską i Paczuski Duże – miejsca związane z życiem Ottona, a finałem był zamek w Liwie (trasa - ok. 25 km.) Przez całą podróż towarzyszyła nam wspaniała pogoda, co widać na zdjęciach.

Czytaj więcej: II Rajd Szlakiem Ottona Warpechowskiego
Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 05 luty 2016 11:28

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim

w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

We wrześniu odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Jakub Teodorczuk z kl. VI c, zastępcą Oliwia Moczulska z kl. Vc, skarbnikiem Aleksandra Gromek z kl. IV a, sekretarzem Miłosz Wilk z kl. Va.
Opiekunami SU zostali: Mirosława Gierzyńska-Guzek i Anna Odziemczyk.

Spotkania SU odbywały się raz w tygodniu (we wtorki).

Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 miała na celu:

 • Ustalenie planu pracy na obecny rok szkolny, wyznaczenie osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania.
 • Ustalenie regulaminu i przeprowadzenie konkursu na najładniejszą gazetkę klasową.
 • Przygotowanie i przeprowadzenie dyskoteki integracyjnej pod hasłem „Dzień pieczonego jabłka” (dyskoteka, owocowy bufet). Podziękowania należą się p. Agacie Celińskiej za duże zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu imprezy.
 • Przygotowanie i przeprowadzenie dla uczniów naszej szkoły ANDRZEJEK (dyskoteka, konkursy dla klas starszych (przygotowanie i prowadzenie), wieczór wróżb, zakup nagród).
 • SU, jak co roku włącza się w akcje pomagające potrzebującym. Tym razem potrzebujące okazały się zwierzęta z sokołowskiego schroniska. Przedstawiciele SU zbierali karmę dla zwierząt, która została przekazana do schroniska.
 • Zapoznanie się z pracą schroniska dla bezdomnych zwierząt podczas wycieczki do sokołowskiego schroniska.
 • Zorganizowanie w kl. 0 – VI akcji charytatywnej „Góra Grosza”, mającej na celu pomoc dzieciom osieroconym. Zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Towarzystwa Nasz Dom – 438,07 zł.
 • Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski oraz Żołnierzy Armii Krajowej – 1 i 11 listopada 2015 roku. Porządkowanie pomników.
 • Przygotowanie ozdób świątecznych i sprzedaż stroików podczas listopadowej zadumy i zebrań z rodzicami.
 • Współpraca z p. Pogorzelską (babcią ucznia) przy tworzeniu ozdób choinkowych –ozdabianie pierników.
 • Przygotowanie uroczystej wigilii dla uczniów SU.
 • Przygotowanie i przeprowadzenie konkursów dla klas 4-6 podczas choinki szkolnej.
 • Przygotowanie zaproszeń i kart z życzeniami dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 • Współtworzenie szkolnej strony internetowej poprzez podawanie informacji o pracach wykonywanych przez SU.

Opiekunowie SU – Mirosława Gierzyńska-Guzek, Anna Odziemczyk

Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 05 luty 2016 11:24

We wtorek – 15 grudnia 2015 SU wraz z opiekunami zorganizował uroczystość opłatkową, na którą zaprosiliśmy Dyrekcję naszej szkoły oraz p. Mirosławę Pogorzelską (babcię – ucznia). Zaczęliśmy od przygotowania stołu wigilijnego, ozdabiania pierników i przyrządzania potraw. Pani dyrektor i opiekunowie SU przekazali zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Następnie Pani Pogorzelska opowiedziała o tradycjach związanych ze świętami, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Potem podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i rozpoczęliśmy naszą kolację. Ach, jakie pyszne były te paszteciki przygotowane przez Panią Pogorzelską. Na koniec naszej uroczystości otrzymaliśmy prezenty od Mikołaja. Dzień ten na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Zobacz zdjęcia.

Życzymy wszystkim

błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 05 luty 2016 11:21

W dniach 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka funduszy w ramach XVI edycji akcji „Góra Grosza”. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali monety we wszystkich klasach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!! Zobacz zdjęcia.

                                                                                  Samorząd Uczniowski

Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 05 luty 2016 11:11

15 grudnia 2015 roku w naszej szkole rozpoczęła się akcja - „Bezpieczeństwo ucznia na terenie szkoły”, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców, Policję. Tym razem akcja ma na celu przypomnienie rodzicom przywożącym dzieci do szkoły o właściwym poruszaniu się po placu szkolnym. Od godziny 7.30 - 15 grudnia - troje uczniów J. Teodorczuk – kl. VIc, O. Moczulska – kl. Vc, G. Borowa - kl. Vc wspólnie z opiekunem SU i p. Policjantem wręczali przy wjeździe do szkoły każdemu kierowcy regulamin bezpiecznego poruszania się po placu szkolnym, który brzmiał:

Drogi Rodzicu – Kierowco!

W trosce o bezpieczeństwo wszystkichapelujemy:

 1. Przy wyjeździe z terenu szkoły bezwzględnie skręcaj w prawo.

Jest to szczególnie ważne w godzinach: 740 – 810 oraz 1125 – 1240.

 1. Nie blokuj wjazdu, wyjazdu parkując tam auto.
 2. Ogranicz czas postoju pojazdu na parkingu szkolnym do niezbędnego minimum.
 3. Ucz swoje dziecko samodzielności, samoobsługi w szatni oraz dbania o własne bezpieczeństwo.

Samorząd Uczniowski, Rodzice, Nauczyciele

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim.

Akcja ta została powtórzona, także w czasie długich przerw: o godz. 11.25 i 12.25.

W dniach 12 i 26 stycznia 2016 roku, również rodzice uczniów naszej szkoły przy wjeździe, mogli otrzymać kolorową kartkę z regulaminem bezpiecznego poruszania po placu szkolnym. W tych dniach w akcji uczestniczyli uczniowie z klasy 5c (Gabrysia Borowa, Zuzanna Ślepowrońska, Aleksandra Kosieradzka, Oliwia Moczulska), z klasy 5a (Miłosz Wilk), Opiekunowie SU, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję                                      

składamy serdeczne podziękowania!

                             <<< Zobacz zdjęcia>>>

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 26 listopad 2015 11:14

andrzejki szkolne 1 20151126 1354671506Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,

a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Dnia 24 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę i magiczny wieczór pełen wróżb. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tak, więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wróżby przeplecione były szaloną, dyskotekową muzyką. Zabawa była udana. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

                                                                                                                                                             S U

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 26 listopad 2015 11:00

11 listopada samorzd uczniowski 3 20151126 1774735830Dnia 11 listopada 2015 roku w 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wspólnie z Opiekunem złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami: ks. Stanisława Brzóski i Żołnierzy Armii Krajowej.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 29 październik 2015 20:40

su z wizyt w schronisku 2 20151029 1549310497        W dniu 26 października 2015 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Mirosławą Gierzyńską – Guzek udał się do schroniska dla psów w Sokołowie Podlaskim. Psy przywitały nas przyjaźnie, poszczekiwały i merdały ogonami. Mogliśmy się z nimi zapoznać. Pomagaliśmy również w zwykłych czynnościach porządkowych. Usłyszeliśmy od opiekunki schroniska p. Doroty Odziemczyk o życiu psów w takich miejscach, o ich potrzebach oraz o tym, że pies to nie zabawka, którą można porzucić po początkowej fascynacji. Ta wizyta była dla nas pouczającą lekcją odpowiedzialności za zwierzęta.

         Zwracamy się z prośbą do każdego, komu nie jest obojętny los zwierząt o wsparcie schroniska w postaci zakupu karmy, bądź wolontariatu.

                                                               Przewodniczący SU – J. T.

Jacek Maliszewski
Opublikowano: czwartek, 29 październik 2015 20:38

POMOC DLA ZWIERZĄT

W dniach 1 – 16 października 2015 roku na terenie naszej szkoły odbyła się akcja na rzecz pomocy zwierzętom. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt znajdujących się  w sokołowskim schronisku. Zebraliśmy i przekazaliśmy łącznie 182 kg karmy dla psów.

Ilość uczniów w poszczególnych klasach, którzy przynieśli karmę:

KLASA ILOŚĆ UCZNIÓW
I a 3
I b 14
II a 1
II b 4
II c 6
II d 1
III a 4
III b 5
IV a 2
VI c 2

Wszystkim uczniom i rodzicom wspierającym tę akcję, pragniemy serdecznie podziękować.

Poprzednie strony szkoły

starastrona

oldstrona

Licznik wizyt

Dziś 25

Wczoraj 67

W tym miesiącu 1258

Wszystkich wizyt 77796

Currently are 27 guests and no members online

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31