Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 08 czerwiec 2017 21:32
Jacek Maliszewski

zajcia klasy i c w ogniku 4 20170608 2029817397Dnia 7 czerwca klasa I c pod opieką  wychowawcy Elżbiety Wilk wzięła udział w zajęciach w Sali Edukacyjnej „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie w trakcie zajęć prowadzonych przez dowódcę zmiany aspiranta sztabowego Zenona Rytela - Kuca mieli możliwość podniesienia swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Poznali trudną i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiedzieli się, jak unikać i rozpoznawać zagrożenia z którymi mogą mieć do czynienia w domu i jak właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Służyły temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych i nauki poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób strażacy udają się do pożaru. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat jako Dzielny Mały Ognik. Zdaniem dzieci, była to najlepsza wycieczka w całym roku szkolnym.