Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 05 czerwiec 2017 18:22
Jacek Maliszewski

zajcia otwarte w klasie i c 6 20170607 1910723096Dnia 30 maja w klasie I c z wychowawcą Elżbietą Wilk odbyły się zajęcia otwarte dla mam z okazji Dnia Matki. Tego dnia dzieci przyszły odświętnie ubrane. Wszyscy z utęsknieniem wypatrywali swoich mam. Uczniowie rozszyfrowali na tablicy interaktywnej temat zajęć: Sprawiamy kochanej mamie radość. Dzieci rozpoznawały uczucia. Wykazały się dużą kreatywnością w odpowiadaniu na pytania: Co sprawia im i mamom radość? Co ich i mamy smuci? Świetnie poradziły sobie w pracy w grupach, pomagały sobie wzajemnie. Do wykonanej wcześniej laurki pięknie przepisały zdanie: Kocham Cię Mamo i ze wzruszeniem wręczyły je mamom. W ten sposób sprawiły mamie radość dzisiaj. W domu do obrysowanej i wyciętej dłoni miały wpisać zdanie, zobowiązanie, w czym będą pomagać mamie zawsze. Potem swoim ciałem każda grupa wspólnie przedstawiła otrzymaną literkę. Z literek powstał wyraz MAMA. Na zakończenie oczywiście był tort z okazji Dnia Matki.

Wrażenia rodziców:

Zorganizowana w klasie lekcja otwarta była ważnym przeżyciem dla uczniów, ale także ciekawym doświadczeniem dla zaproszonych mam. Miałyśmy okazję zobaczyć, jak nasze dzieci zachowują się podczas zajęć, czy są aktywne, w jakim tempie wykonują zadania, czy są grzeczne. Zajęcia były prowadzone w bardzo atrakcyjny sposób. Uczniowie pracowali z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, współpracowali ze sobą w grupach, a także samodzielnie wykonywali zadania. Śmiało można stwierdzić, że była to nauka poprzez zabawę . Nie zabrakło również niespodzianek dla zaproszonych mam – zabawnej piosenki w wykonaniu dzieci, własnoręcznie przygotowanych i podpisanych przez nasze pociechy pięknych kwiatów- laurek oraz przepysznego tortu. Za te miłe i niezapomniane chwile- w imieniu wszystkich mam – dziękuję.

                                                                                                                                                                   Katarzyna K.

                                                                                                                                                                  mama Maćka

Jako rodzice mieliśmy wielką przyjemność i satysfakcję podziwiania wiedzy i zaangażowania naszych dzieci. Widać było, iż praca z Panią sprawia im wiele radości. Były bardzo skupione i chętnie podejmowały wszystkie wyzwania. Nawet obecność mam nie była w stanie ich rozproszyć.

                                                                                                                                                                   Aleksandra D.

                                                                                                                                                                 mama Artura

Tematyka lekcji i obecność mam motywowała dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Wykorzystanie tablicy interaktywnej uatrakcyjniło lekcję. Zadanie, które dzieci wykonywały w grupach mobilizowało je do współpracy z kolegami i koleżankami przy jednoczesnym współzawodnictwie między grupami.

                                                                                                                                                                      Paulina S.

                                                                                                                                                                     mama Mai