Opublikowano: piątek, 28, październik 2016 10:46

Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego

pt. „Ulubiony bohater”.

Zadaniem konkursu było napisanie wiersza na temat wybranego bohatera przeczytanej książki.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 3 – 6, na który wpłynęło 40 prac.

Komisja przyznała ex aequo:

I miejsce: Arturowi Białobrzeskiemu z kl. 5c i Maciejowi Pogorzelskiemu z kl. 5c

II miejsce: Bartłomiejowi Bujalskiemu z kl. 4a i Martynie Stańskiej z kl. 5c

III miejsce: Weronice Załodze z kl. 5c i Mai Pogorzelskiej z kl. 4a

Wyróżnienia dla:

Olgi Domańskiej ucz. kl. 5a

Oliwii Pietkiewicz ucz. kl. 5c

Krystiana Remiszewskiego ucz. kl. 5b

Julii Bujalskiej ucz. kl. 5b

Zofii Bierdzińskiej ucz. kl. 3c

Serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele biblioteki

biblioteka konkurs

Biblioteka ogłasza konkurs

pt. „Ulubiony bohater”.

Zadaniem konkursu będzie napisanie wiersza na temat wybranego bohatera przeczytanej książki.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 3 – 6.

Prace mogą być napisane ręcznie lub komputerowo.

Należy je dostarczyć do biblioteki do 16 grudnia 2016 r.

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Uczestnicy występują w trzech grupach wiekowych:

1. Uczniowie klas 1-3

2. Uczniowie klas 4-6

3. Uczniowie klas gimnazjalnych

Na konkurs należy przygotować interpretację jednego wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (w całości lub we fragmencie). Czas wykonania utworu nie może przekraczać 3 minut.

Konkurs przebiega w czterech etapach:

1. Eliminacje szkolne przebiegają na terenie szkoły i trwają do 04 listopada. Szkoła typuje po trzech uczniów w każdej grupie wiekowej do udziału w eliminacjach miejskich.

2. Eliminacje miejskie odbędą się 16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 10.00.

3. Finał powiatowy odbędzie się 23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 10.00.

Przygotowania do konkursu będą trwały na „kołach recytatorskich”, prowadzonych przez p. Dorotę Soszkę i p. Małgorzatę Błońską.

Nauczyciele biblioteki

Eliminacje szkolne do IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego odbyły się 04 listopada 2016r. (piątek) o godz. 8.50 w bibliotece szkolnej.

Do miejskich eliminacji zakwalifikowały się następujące osoby:

W grupie uczniów klas I – III:

1. Maja Sowa kl. 3c

2. Martyna Marciniak kl. 3c

3. Dawid Skibniewski kl. 3d

W grupie uczniów klas IV – VI:

1. Bartłomiej Bujalski kl. 4a

2. Olga Domańska kl. 5a

3. Emilia Mazańska kl. 5b

Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie !

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 10.00 odbyły się eliminacje miejskie IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I- III oraz IV - VI.

Do finału powiatowego, zakwalifikowała się uczennica klasy V b - Emilia Mazańska, której serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz kolorowe zakładki do książek.

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

23 listopada 2016r. o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Finał Powiatowy IX Konkursu Recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. Vb - Emilia Mazańska, która w eliminacjach miejskich zdobyła III miejsce, a w finale dostała wyróżnienie w II grupie wiekowej. Gratulacje!

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe.