Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 27 kwiecień 2016 08:55
Jacek Maliszewski

spotkanie z pszczelarzem 4 20160427 1736156986We wtorek 26 kwietnia 2016 r. do klasy 2 a i P. K. Bujalskiej zawitał P. Chodowiec - pszczelarz. Opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich rodzajach, podziale zadań. Pokazał jak zbudowany jest ul. Zobaczyliśmy prawdziwe plastry miodu, sprzęt pszczelarski, ubranie. Z plastrów wosku robiliśmy świece. Ciekawostką była wiadomość, że na 1 litr miodu pszczoły muszą odwiedzić 4 miliony kwiatków, potrafią latać z prędkością 20 km/h. To były bardzo udane zajęcia przyrodnicze.