Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 06 styczeń 2016 16:11
Jacek Maliszewski

 spotkanie wigilijne w klasie iii b 11 20160106 1079084644W klasie III b 17 grudnia 2015 roku odbyła się klasowa wigilia z udziałem rodziców. Udekorowaliśmy salę, ubraliśmy choinkę tylko w pierniczki. Pierniczki upiekła mama Oliwki Bogusz i Oli Błachnio. Sami je dekorowaliśmy wykazując się dużą kreatywnością, pomysłowością i dokładnością. Nasza pani i mama Michałka Sadłowskiego tylko zrobiły lukier.

Pachniało świętami w całej sali. Ustawiliśmy duży stół. Pomagaliśmy rodzicom w jego nakryciu. Były prawie wszystkie wigilijne potrawy.

Najpierw przedstawiliśmy montaż słowno- muzyczny, na który złożyły się zwyczaje bożonarodzeniowe i kolędy.

Po tym krótkim przedstawieniu tata Antka Karakuli przeczytał fragment z Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Jezusa. Po czym wszyscy zaczęliśmy dzielić się opłatkiem, składając sobie najszczersze życzenia. Nie obeszło się bez wzruszeń i łez, szczególnie u rodziców. Dzieci wręczyły rodzicom symboliczne bombki.

Potem nastąpił wspólny poczęstunek.

O tym, że warto było zorganizować taką wspólną Wigilię przekonana byłam od początku, ale łzy wzruszenia w oczach rodziców i błyski radości w oczach dzieci były na to najlepszym dowodem.

Elżbieta Wilk