Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 16 listopad 2015 17:26
Jacek Maliszewski

noc w szkole klas iii 6 20151116 1318083578W piątkowy wieczór 6 listopada 2015 r. uczniowie klas III a i III b przyszli po raz drugi w tym dniu do szkoły. Zaopatrzeni w śpiwory, poduszki, piżamy i przybory toaletowe wzięli udział w nowym wydarzeniu szkolnym „Nocy w szkole klas III” zorganizowanej przez wychowawczynie panią Ewę Sękal i panią Elżbietę Wilk. Celem przedsięwzięcia była przede wszystkim integracja obu klas III.

Najpierw uczniowie z pomocą rodziców przygotowali sale lekcyjne do spania, wynieśli ławki i rozłożyli materace. Przy zapalonej lampce w klasach zrobiło się domowo.

Początek spotkania wypełniła rywalizacja sportowa uczniów obu klas pod kierunkiem pana Włodzimierza Kucharczyka. Klasy zostały podzielone na drużyny. Odbyła się gra w zbijaka i zawody sportowe. Rywalizacja była zacięta. Zgodnie z zasadą fair play, wszyscy świetnie się bawili.

Potem rodzice przygotowali zdrową kolację w formie stołu szwedzkiego. Uczniowie świetnie poradzili sobie z robieniem kanapek, a apetyty również im dopisywały.

Następnym punktem programu była dyskoteka z konkursami, którą poprowadził pan Piotr Przeździecki. Tu również trzecioklasiści dali się poznać jako świetni tancerze, zarówno solo, jak i w parach. Królową dyskoteki została Emilka Łasek z klasy III a, a królem dyskoteki Czarek Maksimiak z klasy III b.

Na każdym kroku nie brakowało wszystkim dobrego humoru i pozytywnej energii.

Po wieczornej toalecie odbyły się w klasach projekcje filmów: Minionki, Kevin sam w Nowym Jorku, Alvin i wiewiórki 3. Niektórzy chłopcy jeszcze dyskutowali w śpiworach, sen zmorzył ich dopiero długo po północy.

Po krótkiej, ale niezapomnianej nocy po dzieci przychodzili rodzice. Z wielkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc… rozeszli się do domów.

Najlepiej jednak, jeśli przeczytacie kilka wypowiedzi samych uczniów. One najpełniej oddadzą emocje towarzyszące wydarzeniu:

„Fajnie było, nigdy nie przeżyłam takiej nocy, zostałam królową dyskoteki” Emilka kl. III a

„Uczestniczyłem w zawodach sportowych i bardzo mi się podobały” Kacper kl. III a

„Najbardziej podobał mi się film” Maja kl. III a

„Cieszę się, że wygrałem konkurs w tańcu w zaczarowanej czapce. Świetnie się bawiłem grając w zbijaka” Kuba kl. III b

„Noc mi się podobała, bo była dyskoteka” Karol kl. III b

„Wszystko mi się podobało: zawody, dyskoteka, pyszna kolacja” Gabrysia kl. III b

A my, organizatorki nocy w szkole, przyznajemy uczciwie, że z pewnym niepokojem myślałyśmy o całym przedsięwzięciu, ale dzieci spisały się bardzo dobrze. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy wsparli nas w działaniach poprzez zorganizowanie kolacji, przygotowanie i porządkowanie sal, a także opiece podczas snu.