Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 18 czerwiec 2016 11:53
Jacek Maliszewski

zielona szkoa kl 3 b 6 20160618 1315147614

W dniach 08-09.06.2016 r. uczniowie klasy III b z wychowawczynią p. Elżbietą Wilk i s. Hanną Ropiak wyjechali na Zieloną Szkołę do Serpelic. Oprócz gier i zabaw na świeżym powietrzu, realizowane były zajęcia z edukacji przyrodniczo-społecznej, muzycznej i plastycznej. W czasie zajęć uczniowie obserwowali rośliny i zwierzęta znajdujące się w Parku Krajobrazowym "Podlaski Przełom Bugu". Podczas pieszej wycieczki do lasu przypomnieli sobie warstwy lasu oraz roślinność występującą w danej warstwie. Uczniowie przeszli również szlakiem Kalwarii Podlaskiej. Odbył się rejs statkiem po Bugu, podczas którego wszyscy podziwiali piękny, nadbużański krajobraz. Nie zabrakło też zabaw w nadbużańskim piasku przy pięknym zachodzie słońca. Prawie pół dnia zajął pobyt survivalowy w Szkole Przetrwania „SERWAL”. Odbyły się różne zajęcia np. podstawy wspinaczki skałkowej – ścianka wspinaczkowa, wspinanie się po oponach, szukanie skarbów wykrywaczem metalu, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki i z markera paintballowego do celu stałego, pokaz rozniecania ognia, nauka wiązania węzłów. Atrakcją był przejazd bryczkami po Serpelicach. Uczniowie zwiedzili też stadninę koni w Janowie Podlaskim.  Pełni wrażeń wrócili do Sokołowa Podlaskiego, gdzie odebrali ich stęsknieni rodzice.