Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 30 maj 2016 17:54
Jacek Maliszewski

rajd rowerowy 7 20160530 2026245824Dnia 21 maja (sobota) 2016 roku dziesięciu odważnych uczniów z klas piątych i szóstych wspólnie z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego (Anną Odziemczyk i Mirosławą Gierzyńską – Guzek) uczestniczyli w rajdzie rowerowym organizowanym przez Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów.

Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, ubraniu się w kamizelki odblaskowe i kaski ruszyliśmy w drogę. Trasa prowadziła przez Sokołów – Przywózki – Korabie – Rozbity Kamień – Sikory – Sokołów Podlaski.

W miejscowości Sikory nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem. Następnie p. Jacek Odziemczyk przeprowadził żywą lekcję historii z udziałem uczestników rajdu omawiając bitwę, która miała miejsce w tej miejscowości. Zwieńczeniem uroczystości było zwiedzanie zabytkowego kościoła w Rozbitym Kamieniu, który został przekształcony na Regionalny Ośrodek Kultury. Około godziny 13–tej wróciliśmy na plac przy naszej szkole, gdzie odbyły się konkursy z nagrodami. Majówka zakończyła się tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Mimo niesprzyjających prognoz, tego dnia pogoda dopisała – rajd przebiegł w wyśmienitej atmosferze.

Rajd miał na celu popularyzację zdrowego stylu życia oraz jazdy na rowerze, propagowanie aktywnego wypoczynku oraz poznanie najbliższej okolicy.