Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 10 grudzień 2015 11:07
Jacek Maliszewski

wycieczka do warszawy klas trzecich 3 20151210 1735875133Czwartego grudnia w ramach „prezentu mikołajkowego” pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik, w Planetarium Niebo Kopernika oglądaliśmy film „Sekrety kartonowej rakiety”. Wraz bohaterami filmu poznawaliśmy planety Układu Słonecznego. Nasz kolega Mikołaj K. powiedział, że „jak zgasło światło, to było widać kosmos i oglądaliśmy różne planety, a najbardziej podobał mi się Mars i Neptun.” Podobało nam się , że mogliśmy się poczuć jak astronauci podróżujący w kosmosie. Później oglądaliśmy wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Maja P. powiedziała, że „były tam fajne atrakcje, a najciekawsza była harfa bez strun, na której jednak było można grać. Był taki pasek na wyczucie ręki.” Zaciekawiły też nas lustra, rower ze szkieletem, spanie na gwoździach, odgłos bijącego serca. Było tam mnóstwo zadziwiających urządzeń, ale nie zdołaliśmy wszystkiego przetestować. Potem pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej ”Prawdziwa historia świętego Mikołaja”. Mówiliśmy o tym, że święty Mikołaj był biskupem, oglądaliśmy go na obrazach i figurkach. Pani opowiadała nam o biskupie Mikołaju, a my kolorowaliśmy jego portret. Oglądaliśmy również obrazy Jana Matejki, o których uczyliśmy się wcześniej w szkole np. „Autoportret”, Portret trojga dzieci artysty”. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia i kupiliśmy pamiątki.

Dziękujemy paniom: Elżbiecie Wilk, Ewie Sękal, s. Hannie Ropiak, Joannie Skorupce za opiekę a pani pilot Annie Lipka Kozanka za poprowadzenie wycieczki i ciekawe opowieści.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb.