Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015 11:02

17 września 2015 r. klasy szóste jak co roku pojechały na wycieczkę do Treblinki.

Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 9-tej. Po ok. 40 minutach jazdy dojechaliśmy na miejsce i spotkaliśmy się z panią przewodnik. Na początku zwiedziliśmy: miejsce straceń, żwirownię, Karny Obóz Pracy Treblinka I, Obóz Zagłady Treblinka II, w tym Pomnik Ofiar Obozu Zagłady. Widzieliśmy także pamiątkowy głaz ku czci Janusza Korczaka oraz dzieci z Domu Sierot w Warszawie. Przy pomniku nasza koleżanka Natalia Głowacz wyrecytowała piękny wiersz Anny Kamieńskiej "Kłamstwo Doktora Korczaka".

Kolejnym etapem wycieczki było udanie się do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince gdzie oglądaliśmy zachowane eksponaty oraz dwa filmy. Pierwszy o Operacji Reinhardt, czyli o akcji zagłady Żydów oraz drugi o wyglądzie obozu z czasów jego funkcjonowania. Na tym zakończył się nasz pobyt w Treblince. Do Sokołowa wróciliśmy około godz. 13-tej.

Jakub Teodorczuk kl. VI c