Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 24 grudzień 2018 12:58
Jacek Maliszewski

spotkanie wigilijne 1 20181229 149333767021 grudnia społeczność naszej szkoły uroczystym apelem rozpoczęła przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Dla nas Polaków, Święta Bożego Narodzenia mają wyjątkową wymowę. Przez lata nawet w odległych zakątkach świata, tradycje z nimi związane pozwoliły przetrwać trudne chwile, zachować polskość i obronić wiarę. Dziś mogliśmy przeżyć krótką wędrówkę w przeszłość, aby zobaczyć jak przeżywali Wigilię Bożego Narodzenia Polacy w różnych okresach dziejów naszego narodu.

Niech tegoroczne święta będą wyjątkowe dla każdego z nas, przeżywane w ścisłej jedności z Chrystusem. Otwórzmy nasze serca, by lepiej poznać drugiego człowieka i dostrzec ślady miłosnej obecności Boga w naszym życiu.