Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 04 październik 2018 19:50
Jacek Maliszewski

dzieci z otwy 3 20181006 1645384461W dniach 24-27 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Łotewskiej w Jekabpils. Grupa czternastu dziewcząt i chłopców oraz dwóch opiekunek przyjechała do Sokołowa w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Po powitaniu udali się do domów naszych uczniów gdzie spędzili kolejne dni.

We wtorek wraz z nauczycielką j. rosyjskiego p. Urszulą Kucharczyk odbyli spacer ulicami naszego miasta, poznając jego historię. Złożyli wizytę w Urzędzie Miasta – uczestniczyli w spotkaniu z zastępcą burmistrza p. Krzysztofem Dąbrowskim. Wtorkowy wieczór spędzili w kręgielni, w towarzystwie uczniów naszej szkoły.

Środa była dniem wyjazdu do Siedlec. Pod opieką p. U. Kucharczyk uczniowie sokołowskiej czwórki wraz z łotewskimi kolegami i koleżankami zwiedzali miasto. Pobyt zakończyła wizyta w siedleckiej Wagarowni – Escape Room, gdzie czekały na uczniów niełatwe wyzwania w postaci zagadek i zadań do wykonania. Wieczór wszyscy spędzili w sali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach.

W czwartkowy poranek pożegnaliśmy naszych gości, którzy wyruszyli w drogę powrotną na Łotwę. 

Pobyt uczniów pozostanie na długo w naszej pamięci, a wspólnie spędzony czas przyczyni się do zawarcia nowych przyjaźni, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości.