Opublikowano: niedziela, 30 wrzesień 2018 11:50
piekna nasza polska calaW tym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”. Zadania będą realizowane do końca grudnia 2018 r. Koordynatorkami tego projektu są p. Karolina Dziekońska i p. A. Kobylińska wychowawcy klas 0a i 0b.

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat, jakże ważny i poważny - jednak powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Cele ogólne to: Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowej u dzieci. Cele szczegółowe: Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych. Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów. Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych. Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Integracja placówek edukacyjnych z Polski, Kresów i ze świata.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.