Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 30 wrzesień 2018 11:41
Jacek Maliszewski

wolontariusze z projektu kidspeak 2 20180930 1621047254W poniedziałek 17 września nasza szkoła miała przyjemność gościć dwóch wolontariuszy z Turcji oraz Algierii. Studenci odwiedzili naszą placówkę w ramach projektu KIDSPEAK. Różnorodne zajęcia, jakie prowadzili Mustapha i Necdet bardzo przypadły uczniom do gustu. Wolontariusze odwiedzili klasy I-VIII, w których opowiadali o swoich rodzinnych stronach. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o tych wielobarwnych i zróżnicowanych kulturowo krajach. Ponadto dzieci mogły obejrzeć ciekawe prezentacje przygotowane przez naszych gości. Uczniowie bardzo ciepło przyjęli Mustaphę i Necdeta, z którymi chętnie robili zdjęcia oraz rozmawiali w języku angielskim. We wtorek 18 września nasi goście wraz z klasami 6 udali się do Treblinki, gdzie mieli okazję zwiedzić Muzeum Walki i Męczeństwa oraz teren obozu. Studenci poznali nasze miasto oraz zwyczaje panujące w polskich rodzinach, jak również skosztowali lokalnej kuchni, dzięki popołudniom spędzonym w domach naszych uczniów. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla obu stron, jak również możliwość rozwijania umiejętności komunikacyjnych w obcym języku.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz przybliżenie nam zwyczajów i kultur dwóch jakże pięknych i wielobarwnych krajów.