Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 25 listopad 2017 19:23
Jacek Maliszewski

czekoladowy autobus 3 20171125 1194865647Dzieci z klas 0A, 0B i 2 B z p. K. Dziekońską, p. A. Kobylińską, p. J. Skorupka, p. E. Sękal  22 listopada 2017 r. miały okazję „wejść” do CZEKOLADOWEGO AUTOBUSU, gdzie odbyły się warsztaty czekoladowe. Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawia wielką frajdę nie tylko dzieciom. Uczestnicy zajęć samodzielnie przelewali czekoladę do różnych silikonowych form. Sami przygotowali ciekawe zimowe formy z czekolady. Były bałwanki, bombki, renifery, choinki i wiele innych.

Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli  się jak i z czego powstaje czekolada, i jakie tajemnice skrywa. Przeżyli słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik. To była wspaniała cukiernicza przygoda. Każdy otrzymał dyplom „Mistrza Czekolady”. Polecamy wszystkim.