Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 09 październik 2017 20:41
Jacek Maliszewski

ogolnopolski dzie gonego czytania 14 20171004 205661508929 września br naszą szkołę odwiedzili ważni goście, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Uczniowie z klas trzecich pod kierownictwem swoich wychowawców: p. E. Jasieńczuk, p. J. Malinowskiej, p. D. Soszki oraz p. T. Zawadzkiej zaprezentowali krótkie scenki na podstawie znanych bajek, a zaproszeni goście: wiceburmistrz p. K. Dąbrowski, nadleśniczy p. M. Wójcicki, dyrektor SOK p. M. Celiński, ks. A. Krupa, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej p. O. Uścińska i p. A. Rybiński oraz dyrektor szkoły p. G. Skonieczna z wielkim zaangażowaniem przeczytali dzieciom bajkę braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”. Wszyscy zebrani w ciszy, skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści, przenosząc się myślami w magiczny bajkowy świat. Na zakończenie spotkania wystąpił chór szkolny pod kierownictwem p. H. Grochowskiej.

Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za chęć uczestniczenia w tym ważnym dla nas wydarzeniu.