Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 01 październik 2017 18:28
Jacek Maliszewski

wolontariuszkiW poniedziałek 25 września nasza szkoła miała przyjemność gościć dwie wolontariuszki z Indii oraz Albanii. Studentki odwiedziły naszą placówkę w ramach projektu KidSpeak. Różnorodne zajęcia, jakie prowadziły Shibi i Bora bardzo przypadły uczniom do gustu. Wolontariuszki odwiedziły klasy I-VII, w których opowiadały o swoich rodzinnych stronach. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o tych wielobarwnych i zróżnicowanych kulturowo krajach. Ponadto dzieci mogły obejrzeć ciekawe prezentacje przygotowane przez studentki oraz nauczyć się tańca charakterystycznego dla obu narodowości. Uczniowie bardzo ciepło przyjęli Shibi i Borę, z którymi chętnie robili zdjęcia oraz rozmawiali w języku angielskim. W piątek 29 września odbyły się warsztaty kulinarne, na których wolontariuszki przygotowywały wraz z uczniami naszej szkoły pyszne sałatki oraz charakterystyczny dla Indii milkshake. Bora i Shibi odwiedziły również Niepubliczne Przedszkole „Akademia Puchatka” oraz Przedszkole Sióstr Salezjanek, gdzie swoją obecnością sprawiły wiele radości najmłodszym. Studentki miały okazje poznać nasze miasto oraz zwyczaje panujące w polskich rodzinach, jak również skosztować lokalnej kuchni, dzięki popołudniom spędzonym w domach naszych uczniów. Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla obu stron, jak również możliwość rozwijania umiejętności komunikacyjnych w obcym języku.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz przybliżenie nam zwyczajów i kultur dwóch jakże pięknych i wielobarwnych krajów.