Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 25 wrzesień 2017 20:07
Jacek Maliszewski

szkolny dzie bezpieczestwa cyfrowego 1 20170925 1516076175W czwartek – 14 września 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego jest częścią projektu Cyfrowobezpieczni.pl, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„Z komputera i Internetu można korzystać bezpiecznie i dzięki temu bardzo wiele się nauczyć – ale żeby to robić dobrze, trzeba znać kilka podstawowych zasad bezpiecznej pracy z technologią.”

Edukator – p. Pogorzelski w klasach 7a, 6b i 6a przeprowadził warsztaty podczas, których przekazał kilka zasad, dotyczących korzystania z technologii cyfrowych tak, aby potrafiły robić to we właściwy sposób. Podczas spotkania na sali gimnastycznej - klasy 4 -7 zapoznali się z zasobami portalu oraz całą gamą materiałów, które mają wspomóc ich działania w zakresie budowania szkolnego cyberbezpieczeństwa.

Podczas spotkania z Dyrektorem Szkoły zostały przekazane wszystkie materiały przygotowane przez Projekt Cyfrowobezpieczni.pl w postaci plakatów, broszur dla nauczycieli i rodziców oraz płytek z nagranymi filmami do odtwarzania w ramach spotkań z uczniami i rodzicami. 

Szkolnymi Mentorami Cyberbezpieczeństwa są nauczyciele: p. Mirosława Gierzyńska-Guzek i p. Jacek Maliszewski. Całość działań podejmowanych w naszej szkole w ramach uczestnictwa w Projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” to działania informacyjne, edukacyjne i motywujące uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcję szkoły do zdobycia wiedzy o cyberbezpieczeństwie.