Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 08 czerwiec 2017 20:57
Jacek Maliszewski

piknik rodzinny 2017 26 20170607 10589323983 czerwca 2017 w naszej szkole już po raz czternasty odbył się Piknik Rodzinny. Tym razem pod hasłem: „Wszyscy kochamy zwierzęta”. Plac przy szkole wypełniony był po brzegi nie tylko przez uczniów i rodziców, ale także przez zwierzęta, ponieważ każde dziecko mogło zabrać ze sobą swojego pupila. I tak przy szkole powstało „mini zoo”, w którym mogliśmy zobaczyć: psy, koty, konie, króliki, kury, gołębie, patyczaki, legwany, świnki morskie, chomiki, żółwie i gekony. Zwierzęta można było podziwiać na scenie, a niektóre nawet dotknąć, pogłaskać. Choć zwierzęta były chyba największą atrakcją, to na scenie również bardzo dużo się działo.

Piknik rozpoczęła p. dyrektor Grażyna Skonieczna, powitała wszystkich gości i wręczyła „Złote Czwórki” - odznaczenia przyznawane za współpracę oraz wspieranie działań podejmowanych przez naszą szkołę. Po rozstrzygnięciu konkursu klasowego na najlepszy plakat „Nasze zwierzęta”, na scenie zaprezentowali się uczniowie w klasowych programach artystycznych o tematyce zwierzęcej.

Niebywałą atrakcją był pokaz sokolniczy, który zaprezentował nam p. Witkowski. Dzięki p. Ratyńskiemu mogliśmy również zobaczyć, jak pracuje z dziećmi pies terapeuta.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele zmagali się w konkursach, m.in.: Familiada, Kocham Cię Polsko, Kalambury, Konkurs na rozpoznawanie odgłosów zwierząt.

W trakcie trwania imprezy można było pomalować twarz, uczestniczyć w zajęciach z origami, skorzystać z możliwości przejażdżki bryczką, a także skosztować pysznych wypieków, bigosu, dań z grilla.

Piknik zakończyliśmy meczem rodzice – dzieci, który tym razem wygrali uczniowie.

Bardzo dziękujemy sponsorom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy