Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 01 maj 2017 19:27
Jacek Maliszewski

super trzecioklasista 2017 33 20170427 1139578273Dnia 27 kwietnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbył się już V Powiatowy Konkurs Wiedzy SUPER TRZECIOKLASISTA. Tegoroczna, jubileuszowa edycja SUPER TRZECIOKLASISTY nosiła tytuł „Polska - moja Ojczyzna”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były Panie: Elżbieta Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim i Bożena Jenda ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni.

Jubileuszowy konkurs obejmował zadania o Polsce – mojej Ojczyźnie. W tym roku szkolnym jednym z wiodących zadań realizowanych w szkołach jest wychowanie do wartości. Był to więc ukłon w stronę wartości patriotycznych.

Celem konkursu było nie tyle rozwijanie, co promowanie talentów i uzdolnień uczniów, wdrażanie do samodzielnego zdobywania i wykorzystywania wiedzy oraz propagowania zasad zdrowej rywalizacji. To interesujące spotkanie było też okazją do promowania szkół, nauczycieli i uczniów.

Konkurs cieszył się największym, jak do tej pory zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli, bo w zmaganiach konkursowym wzięło udział 48 uczniów z 12 szkół powiatu sokołowskiego.

Laureatami konkursu zostali: Weronika Poślada ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni za I miejsce otrzymała tablet. II miejsce i smartfon wywalczył Piotr Smolik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. III miejsce zdobył Dominik Kulikowski ze Szkoły Podstawowej w Zembrowie - w nagrodę otrzymał aparat fotograficzny. Ponadto laureaci otrzymali jeszcze głośniki przenośne.

Powiatowa Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Gabrieli Kozłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, Mai Gryncewicz i Zuzanny Pogorzelskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Julii Piwko ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim i Filipa Godlewskiego ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim. Wyróżnieni otrzymali głośniki przenośne.

Fundatorami cennych nagród byli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Pan Bogusław Karakula, Starosta Powiatu Sokołowskiego Pan Leszek Iwaniuk, Wójt Gminy Sterdyń Pani Grażyna Sikorska i Pan Roman Kraska PPHU KRASKA wyrób i sprzedaż mebli.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki z motywem tematyki i napisem Super Trzecioklasista, które ufundowała Pani Agnieszka Tomaszewska Kancelaria Ubezpieczeniowo - Finansowa.

Na zakończenie z okazji piątego jubileuszu wszyscy zostali zaproszeni na tort.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród i upominków oraz sponsorom: Drukarni Efekt Studio w Sokołowie Podlaskim, Drukarni Kozak Druk w Siedlcach oraz Panu Romanowi Moczulskiemu Romex. Ciepłe słowa uznania kierują do koleżanek nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie i trud wkładany w przygotowanie uczniów. Panie otrzymały upominki ufundowane przez panią Lidię Lakotiy Soszyńską Esencja kawa herbata.

Szczególne podziękowania kierują do dyrekcji szkół Pani Grażyny Skoniecznej i Pani Grażyny Binduły za serdeczną pomoc w organizacji konkursu.