Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: piątek, 30 październik 2015 09:32
Jacek Maliszewski

lubowanie klas pierwszych 8 20151029 1290797201Dzień ślubowania to ważna data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. 27 października 2015 r. o godz. 1700 dzieci z czterech klas pierwszych przeżyły swoją wielką chwilę. Tego dnia zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski.

W tej podniosłej uroczystości pierwszakom towarzyszyli: wicedyrektor szkoły Pani Grażyna Kaczmarczyk, wychowawcy klas, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Uczniowie przygotowywali się do tej niezwykłej chwili pod okiem pań: Elżbiety Jasieńczuk, Jolanty Malinowskiej, Doroty Soszki, Teresy Zawadzkiej, Urszuli Kucharczyk i Urszuli Kierylak Piwko.

Wszyscy z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom ubranym w stroje galowe i tradycyjne czapki.

 Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły Pani Grażyna Kaczmarczyk, która przywitała pierwszaków i zgromadzonych gości. Następnie fdzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w czasie której z ogromnym przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów ślubowania na sztandar szkoły. Następnie każdy z pierwszaków został pasowany na ucznia przez wicedyrektor Panią Grażynę Kaczmarczyk symbolicznym "ołówkiem". Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów, legitymacji uczniowskich i znaczków odblaskowych.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przez Panią Karolinę Bujalską dzieci udały się do swoich klas, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.