Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: wtorek, 13 październik 2015 17:40
Jacek Maliszewski

ks stanisaw brzoska ostatni dowodca powstania styczniowego 6 20151013 178600127812 października 2015 o godz. 11:00 w Galerii "Dom" Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się  promocja książki pt. "Ksiądz Stanisław Brzóska - ostatni dowódca Powstania Styczniowego.  W 150. rocznicę śmierci" autorstwa Bogusława Niemirki. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas szóstych naszej szkoły.

Na początku odbyło się spotkanie z autorem książki, który przedstawił przebieg prac nad powstawaniem tego dzieła oraz zaprezentował wystawę dotyczącą ks. Stanisława Brzóski. Wystawa ta w czerwcu tego roku prezentowana była również w Senacie RP. Następnie nasi uczniowie z dużym zaintersowaniem obejrzeli wystawę podziwiając wyeksponowaną drogę życiową naszego patrona od jego dzieciństwa i młodości poprzez posługę kapłańską w Sokołowie Podlaskim i Łukowie, powstańczą epopeję, po aresztowanie i tragiczną śmierć.