Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 28 kwiecień 2019 21:15
Jacek Maliszewski

jekabpils 21 20190427 1545485569W dniach 08-11 kwietnia dwanaścioro uczniów klas VI-VIII naszej szkoły wraz z opiekunkami: Urszulą Kucharczyk i Zdzisławą Florczuk uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym na Łotwę zorganizowanym przez Urząd Miasta Sokołów Podlaski w ramach wymiany zaprzyjaźnionych miast - Sokołowa Podlaskiego i Jekabpils. Wyjazd był odpowiedzią na wrześniową wizytę łotewskich uczniów w naszym mieście, kiedy to nasi uczniowie gościli ich w swoich rodzinach.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z systemem edukacji i funkcjonowaniem łotewskiej szkoły, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Polaków na Łotwie, poznali historię i tradycje kultury łotewskiej.

Niezapomniane wrażenia wywarła starówka w Rydze - stolicy Łotwy i nowoczesna biblioteka, w której z XI i XII piętra roztacza się przepiękna panorama Rygi. Tam też uczniowie zrobili sobie niezapomniane zdjęcia.

Wyjazd umocnił znajomości zawarte podczas wrześniowej wizyty Łotyszy w Sokołowie i dał początek nowym zawartym w Jekabpils.

Urszula Kucharczyk